| Catlyn88 a întrebat:

Acum o saptamana am avut sex cu prietenul meu, protejat, dar cand a scos-o afara prezervativul a ramas putin inautru. L-a scos rapid si m-a sters, a spus ca nu aveam decat putin de tot si nu crede ca a intrat inauntru. Daca am calculat bine, in aceea zi nu eram fertila, iar ciclul ar trebui sa imi vina saptamana asta joi, dar e mereu neregulat. Care sunt sansele ca sperma sa fi intrat in vagin, si sa raman insarcinata, chiar daca nu cred ca eram fertila?
(avem amandoi 15 ani si chiar nu vreau sa fiu mama. Asa ca mai am o intrebare... A trecut doar o saptamana. Daca am ramas torusi insarcina, si ma lovesc foarte tare in burta, o sa inceteze embrionul sa evolueze?)

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti fi gravida.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sub 1% ca doar a ramas prezervativul intreg nu unul care era rupt.

| Pool77 a răspuns:

De ce nu isi ia prezervativ pe marimea lui?

Daca era prezervativul pe marimea lui nu aluneca 100%.

Daca ai ciclu neregulat nu se pot calcula zilele fertile/nefertile.
Tot ce poti sa faci e sa speri ca nu s-a intamplat nimic rau, pentru pastila de a doua zi e prea tarziu.

Pe viitor, informati-va mai bine si la 15 ani nu prea e momentul de nebunii, sunteti amandoi copii inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-ți câteva în burtă pentru orice eventualitate.

| AlexSalling a răspuns:

Draga mea. Inceteaza sa spui ca te vei lovi in burta, singura sansa la varsta ta este sa ti se intample ceva rau si tie daca te lovesti ca sa-l pierzi. Si nu, nu cred ca a existat vreo sansa ca sperma lui sa iti intre in vagin.

| alin131 a răspuns:

Buna,

Am mai auzit cazuri la varste fragede de posibila sarcina. Ai grija, acum este posibil sa nu fi ramas insarcinata, dar ar fi mai ok sa mai stai linistita cativa ani si sa iti vezi de scoala si de viitor daca nu ai ramas gravida (ca sa iti asiguri ceva decent ca si meserie sau un post intr-o firma mare sau ceva al tau.)

Daca esti insarcinata ar trebui sa te gandesti la copilul tau initial, chiar daca ai 15 ani, ai facut ce ai facut si trebuie sa devi mai matura si sa te gandesti ca acolo la tine in pantece este o viata de om care se dezvolta.

Daca nu ai ramas insarcinata, sa mai astepti cativa ani pana te apuci iar sa ai relatii intime, iar daca esti ar fi cel mai bine sa il pastrezi.

Dumnezeu este alaturi de tine si nu te lasa, chiar de ar fi ca toti oamenii sa te lase in jurul tau, Dumnezeu e mereu cu tine si te ajuta.

Eu ma rog la Iisus Hristos sa fi bine si sanatoasa si daca esti insarcinata sa iti lumineze mintea sa iti pastrezi copilul.

Nu stiu acum ce sa iti spun, daca esti sau nu insarcinata, dar sa stii ca Dumnezeu nu te lasa. Roaga-te sa fie totul bine si sa te intareasca Dumnezeu.

Iisus Hristos te iubeste.

Răspuns utilizator avertizat
| Anusca152002 a răspuns:

Nu este nevoie să te lovești in burtă deoarece nu-i posibil să rămâi însărcinată. Data viitoare ai grijă.

| Andreisuia20 a răspuns:

Sunt mici sanse

| Sfiniti a răspuns:

Un baiat elibereaza la un sex 150k spermatozoizi si dintre acestia cu noroc 1, 2, 3 ajung si ramai insarcinata tie poate ti-au intrat poate vreo 1, 2k spermatozoizi si au fost si opriti de prezervativ asa ca nu vei ramane insarcinata

| Sfiniti a răspuns:

Un baiat elibereaza la un sex 150k spermatozoizi si dintre acestia cu noroc 1, 2, 3 ajung si ramai insarcinata tie poate ti-au intrat poate vreo 1, 2k spermatozoizi si au fost si incetiniti de prezervativ asa ca nu vei ramane insarcinata