| NowForYou000 a întrebat:

Urgent! Acum cateva ore am facut sex neprotejat (nu eram in perioada fertila ). A ejecuat pe burta mea, iar dupa cateva secunde sperma a inceput sa curga mai jos (nu stiu daca a si intrat in vagin ), doar mi-a atins-o. Apoi m-am sters si am fost la toaleta. Sunt sanse sa fi ramas? Vreau un raspuns rapid, sa stiu daca sa imi cumpar rapid pastila de a doua zi.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Imediat dupa ejaculare, dupa intrarea in contac cu aerul sperma lichida devine brusc gelatinoasa si avand o consistenta lipcioasa/aderenta din acest motiv NU se poate scurge. Este cu totul imposibil ca sperma care a fost ejaculate pe abdomen sa se scurga pana in zona vaginala. Fiindca aceasta posibilitate este exclusa de a se produce si fiindca sexual fost intretinut intr-o zi din afara PERIOADEI FERTILE atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina se poate exclude fara teama de a gresi, in proportie de 99, 99%. Folosirea pastilei contraceptive ina semenea situatie ar reprezenta o grava IRESPONSABILITATE de o maxima IMBECILITATE. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramai gravidă.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu sunt sanse ca nu erai nici in perioada fertila.

| Crackman a răspuns:

Da sunt sanse de peste 60 %... eu zic sa mergi la mama sa o intrebi de bebei.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse extrem de mici sa se produca o sarcina in conditiile astea.

| ShamelessQboy a răspuns:

Stai linistită, dacă nu ai băgat cumva degetul plin de sperma in vagin, oricum zero sanse din ce ai descris.