| tocxsickid989toxic a întrebat:

Acum trei saptamani am iesit la film cu un prieten (eu a6a el a8a). Si ne-am combinat. In saptamana urmatoare (in zilele in care aveam ore pana la aceeasi ora), dupa ce iesea de la scoala venea la mine la scoala (invatam la scoli diferite) si ma conducea acasa. Dar el fumeaza. Saptamana aceasta am fost pe faleza cu el si niste prieteni (unii fumeaza, altii nu) si mi-a dat si mie o tigara ca sa vad cum e. Urmatoarea saptamana am mai iesit de cateva ori cu el si altii si am fumat din nou. sad
Sincer foarte multi din prietenii mei fumeaza dar nicio data nu m-am gandit sa fumez si eu.
Credeti ca e prea mare pentru mine? Cum ma pot lasa de fumat, dar sa nu ma despart de acest baiat? Chiar simt ceva pentru el si cred ca si el simte ceva pentru mine.
Nu vreau comentarii de genul "la clasa a6a iti arde de fumat si baieti" pentru ca in vremurile astea e ceva normal.

Răspuns Câştigător
| NyanMimii a răspuns:

Uite, si la mine a fost la fel situatia. O sa vezi ca o sa afle la un moment dat si parintii tai, si o sa faca foarte urat..nu o sa mai aiba incredere in tine niciodata. Si nu, nu e prea mare pentru tine..este numai buun.happy. Si daca chiar iti doresti sa umblii cu acel baiat, nu te opreste nimeni, dar sa fii sigura doar ca tine la tine. Si in cazul tau, ai fumat de 2 ori, corect? Deci nu prea cred ca o sa-ti fie greu sa te lasi de fumat, doar sa nu mai fumezi ca o sa vezi peste cateva luni ca iti va parea imposibil. happy. Bafta.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai intrt intr-un anturaj de la care ai inceput sa fumezi, poate maine treci la droguri ....schimba anturajul asta si nu te lasa influentata de persoane care se ocupa cu lucruri slabe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era normal sa fumezi,iti dadea mama natura sau bunul Dumnezeu o soba in piept,si un horn in cap,pe care sa iasa fumul.dar ai plamani,care trebuie sa respire aer curat,,iar pe langa cele rele,ale oamenilor,gaze, noxe etc, nu mai ai nevoie si de mahorca, ce duhneste a cadavru, dupa ce fumezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e siplu. daca te iubeste cu adevarat o sa inteleaga tot ce iti trebuie tie si nu numai lui.Adica iubirea nu are limite nu se pun atuncia in considerare cand esti iubit si iubesti cu advarat de exp:banii drogurile c*rvele si din aceste lucruri materiale si de scurta durata.
deci daca te iubeste cu adevarat va accepta.
si ca sa te lasi de fumat trebuie sa ai o vointa foarte mare ca sa poti.eu de exemplu fumez de 3 ani de zile si niciodata nu mam putut.acum o sa fac o gluma."daca incepi ceva o termini pa la capat" laughing, dar nu deci trebuie sa ai o vointa mare. daca fumezi de 2 3 zile nu-i nici o problema. poti sa rezisti tentatiei, dar de mai mult timp e mai greu
big grin papa

Răspuns utilizator avertizat
| Boca_Cristina_1994 a răspuns:

NU fuma. Daca te iubeste te va accepta asa cum esti.

| Alecsa_Ionika_1995 a răspuns:

Daca la 12 ani fumezi, sa nu te miri ca la 13 sa faci sex, la 14 sa te droghezi, la 15 sa te dea parintii afara din casa, la 16 sa ajungi sa te prostituezi si tot asa. +Daca mai apuci 20 de ani fara cancer la plamani, mult succes cu viata ta, o sa ajungi probabil maritata cu un om de nimic, care sa te abuzeze si sa nu poti divorta de el, ca tu neavand serviciu / studii ai ajunge pe strada. Mult succes! :*

Răspuns utilizator avertizat
| adytzzu03 a răspuns:

1. Da esti cam mica dar astea sunt vremurile cum spui si tu
2. Pur si simplu nu trebuie sa faci ceva anume.totul tine de vointa. Daca nu vrei sa fumezi nu fuma pentru ca eu fumez, m.am apucat si eu tot dintr.o prostie si acum regret ca nu ma mai pot lasa, asa ca ai grija ce faci cu viata ta, cum unii dintre prietenii tai nu fumeaza asa si tu te poti abtine. Sper ca ti.am fost de ajutor.