| anonim_4396 a întrebat:

Ai cum sa ramai insarcinata daca prezervativul s-a tras si a ramas inauntru, a curs pe jos o parte din sperma si fata s-a dus repede si s-a spalat cu apa si sapun si a tras prezervativul dinauntru si s-a mai spalat odata si a mancat lamaie?

Are rost sa iau pastila de a 2a zi?

Multumesc

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din pacate, poti ramane! Este foarte posibil ca o parte din sperma sa fi ramas in tine! Spalatul poate diminua ceva. dar mai depinde si in ce pozitii ati facut - adica daca unghiul a favorizat alunecarea si innotul omuletilor spre uter!

Cat despre lamaie. ai auzit tu ceva, dar incomplet! Inainte de Revolutie, femeile se mai spalau imediat dupa sex neprotejat, cu apa amestecata cu suc de lamaie/otet!

Pastila de a doua zi este o "bomba hormonala" si se ia numai dupa consult medical si anamneza serioasa, altfel risti sa iti dai tot organismul peste cap, sa-ti fie rau, creasca mustati, etc. Du-te la medic neaparat!

| RXN a răspuns:

Bai, suntem in secolul 21 si voi inca mai credeti in lamai miraculoase? Pilulele astea contraceptive nu se iau asa, dupa ureche.Mai bine du-te la ginecolog si-ti da el si lamuriri, si prescriptie pentru pilule.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Lamaie? asta chiar nu am mai auzit-olaughing daca s-a scurs sperma in vagin atunci esti insarcinata.

| Derye a răspuns:

Lamaia face totul. Am acasa o duzina de lamai, pentru cazuri de urgenta. Chiar m-am apucat de plantat lamai in gradina cool

| deea40 a răspuns:

Mai sg pentru ea sa o ia. asa zic eu

| Snow a răspuns:

Logic. nici nu ar trebui sa stii pe ganduri. Lamaia cred ca nu are nici un efect.Deci fugi repede la farmacie pentru a nu avea surprize neplacute mai tarziu

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Si cu ce te ajuta sa nu ramai insarcinata daca mananci lamaie?, embrionul se formeaza in uter nu in stomac.

| dragos12 a răspuns:

Poate da,poate nu

| yuuki a răspuns:

Lamaie?laughing Pe asta nu am auzit`o. Daca ai avut marele ghinion sa ajunga sperma in vagin poti sa ai si ghinionul sa ramai... sau poate nu... mai bine fa o vizita la un ginecologwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dac in sistemul vaginal a curs sperma categoric e insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca a curs sperma in vagin da, ai ramas