| anonim_4396 a întrebat:

Poate să rămână însărcinată dacă:

După ce băiatul şi-a dat drumul ( în prezervativ ) şi când fata s-a ridicat după el prezervativul s-a tras şi a ramăs înauntru fetei?

Ea mi-a zis că s-a dus şi s-a spălat repede cu multă apă şi săpun. a scos şi prezervativu la 7 zile de la contact a făcut test de sarcină a ieşit negativ şi a mai făcut unul la 21 de zile şi a ieşit tot negativ numai că ieri a avut nişte stări de greaţă şi i s-a făcut frică.

Există vreun risc? contactul a fost acum 1 lună simptome nu are în afară de greaţa de ieri, azi n-are nimic.

Sper să-i da-ţi veşti bune

Mulţumesc.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil. Testul facut la 21 de zile este in prima zi in care se putea face si trebuia repetat dupa inca 3 zile. Totusi, un acces de greata nu inseamna sarcina. Sa repete testul de sarcina.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă s-a folosit prezervativ unde este sarcina?
Dacă prezervativul a fost mânuit corect şi îndepărtat după finalizarea actului sexual nu este nicio problemă.
Mare grijă la calitatea şi timpul de garanţie!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Ce o mancat? Riscul sa fi ramas insarcinata este foarte mic, mai degraba o fi macat ceva ce nu i-o cazut bine.
In cazul ca o ramas totusi insarcinata, felicitari taticule!
Domnul fie cu voi.

| foxi a răspuns:

Nu este gravida, e greata de frica!

| Crisu_7532 a răspuns:

Baiatul ar trebui sa stie ca atunci cand se ridica trebuie sa fixeze cu degetele prezervativul ca sa nu ramana in interiorul fetei. ce naiba. copiii din ziua de azi nu mai stiu sa citeasca niste instructiuni de utilizare?

| alexgogo a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar testele alea mai ies si fals negativ. sa cumpere 2, de la 2 firme diferite. cel mai sigur

| aliyna a răspuns:

Poate ramane insarcinata, dar daca a facut testul si e negativ, nu are de ce sa-si fac griji.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa mai repete o data testul. oricum nu cred ca are cum sa fi ramas dk testul a iesit negativ.