| RAY a întrebat:

Ai fost vreodata respins de fete din cauza aspectului fizic de mai multe ori? ce ai simtit pe moment? acum le urasti pentru ca nu te plac?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Am fost respins o singura data dupa care n-am mai incercat.
Nu, nu le urasc pentru ca nu ma plac, nu ai cum sa obligi pe cineva sa te placa, este alegerea lor, intr-un fel e bine sa ai 'defecte', deoarece doar asa descoperi oamenii care te accepta asa cum esti si stiu sa pretuiasca adevaratele calitati a unei persoane. Defecte fizice, ca daca ai defecte in materie de comportament si educatie atunci e grav!
Cand am fost respins, pe moment m-am simtit nasol insa mi-a trecut repede, nu merita sa suferi pentru cineva ce nu tine la tine.

| RAY explică (pentru RB26DETT):

Incerc sa nu ma supar si sa accept cum ai facut si tu

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca in acest caz ar fi mai bine sa concentrezi energia pentru a le uri pe a incerca sa te imbunatatesti pe tine. Nu rezolvi nimic avand ura pentru o anume persoana, doar iti faci tie rau si te macina pe interior, pe ele nu le afecteaza cu nimic. Mai bine incerci sa identifici problema si sa iei mijloacele necesare pentru a te indrepta.

| RAY explică (pentru Adry05):

E ceva involuntar, inconstient, ca cand te respinge un anumit grup vei simti ura fata de acel grup

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Intr-adevar, dar poti respinge acest sentiment de ura incercand sa gasesti fie frumosul fie motivatie pentru imbunatatire.

| RAY explică (pentru Adry05):

Ai dreptate, dar e un sentiment de ura, mai ales cand vezi multe ipocrite, false, mincinoase sau fete care se vand pe banii

| Hammurabi a răspuns:

De obicei fetele aleg, sau cel putin ele dau semnalul ca te poti baga in seama daca si tu o consideri ok.
In concluzie, daca o fata nu-ti da semne, semnale ca esti ok pentru ea, nu te bagi. De ce sa ajungi sa fi respins?

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Tu nu te regasesti in intrebare man

| Elena9328 a răspuns:

Indiferența e cea mai bună armă. Cine te iubește, te iubește așa cum ești (dar sa nu exageram) Adică dacă nu te speli, ca de exemplu', cine ar vrea sa stea lângă tine?! Sau nu te aranjezi, nu te tunzi etc. Cine ar asta? Ce fata?!

| RAY explică (pentru Elena9328):

De acord cu igiena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost numit urât, gay, si ca nu le place igiena mea. Si tot fetele alea imi spuneau dupa ca sunt frumos, am un Corp esthetic, ii place parfumul Freza mea.

Nu reprezintã nimic din ce zice o fata, trebuie sa te uiti la fapte nu la vorbe

| VICTORTPURO a răspuns:

Fiecare fata are preferintele sale catre un barbat, pentru unele aspectul exterior conteaza foarte mult, pentru alta majoritate mai mult caracterul si alte aspecte, nu trebuie sa te descurajezi daca o fata nu te place ca arati oribil in imaginea in care te vede ea, pana la urma cei care judeca mult dupa aspect departe nu ajung, si de cele mai multe ori regreta.

| RAY explică (pentru VICTORTPURO):

Majoritatea mint ca fizicul nu conteaza

| KlArt a răspuns:

'Vreodată' sau 'de mai multe ori'? Aspectul fizic nu prea conteaza. Tre' să le atingi cât mai aproape de cortex încă de la prima propoziție.

| DaRyuSN a răspuns:

Toata lumea a mai fost si respins uneori. Oricum, daca stii cum sa te comporti, si te ingrijesti tu pe tine, ai sanse sa cuceresti multe fete. Trebuie doar sa ai incredere in tine si sa fi tu insuti si sa te comporti cu ele ca un "domn". Nu pentru toate conteaza aspectul fizic.

| Boboc_Alexa_1997 a răspuns:

Cine te iubește te iubește așa cum ești suflet ăla e important nu fizicul tu trebuie sa cauți cv care sa te privesc a cu un zâmbet nu cu pretenții

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Boboc_Alexa_1997):

Deci sa inteleg ca tu ai fii impreuna cu tipul asta : https://imgur.com/a/j70zU fiind ca fizicul nu conteaza si doar pentru ca are sufletul bun, nu?

| RAY explică (pentru SkandallKamataru):

Ele una spun altele aleg nu le baga in seama

| JustTheRandomGuy a răspuns:

De majoritatea fetelor am fost respins din cauza aspectului fizic.In general te simti nervos si nelinistit cand esti respins dar nu incepi sa le urasti pentru ca nu te plac, pur si simplu te simti prost.