| raissa a întrebat:

Ai renunta la viata ta, la prietenii tai, studii la orasul tau natal pentru a te muta cu iubitul tau in alt oras sa o luati de la capat? si daca da. de ce? credeti ca merita?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Pai asta e intrebarea.ca inainte sa ma mut si sa renunt la tot ar trebui sa ma gandes daca merita.
daca il iubesti p cel d langa tine, daca te iubeste, daca te respecta, daca crezi ca el e alesul atunci da, merita! poti incepe o noua viata oricand vrei tu, cu oricine vrei tu.tot ce conteaza este sa merite sa renunti la tot pentru el.
mi-ar fi greu sa renunt la tot si sa plec. mi-ar fi greu mai ales din cauza parintilor, dar sunt contienta d faptul ca intr-o buna zi oricum va trebui sa ma mut d la ei.si ei sunt perfect contienti d asta. mi-ar fi dor d ei, dar oricat d departe as pleca mereu m-as intoarce la ei.ar fi greu sa pleci undeva unde nu cunosti decat o singura persoana, insa timpul mereu le reolva p toate si cu timpul iti vei face noi prieteni, cu timpul vei uita o mare parte din ce ai lasat in urma, cu timpul nu o sa mai vezi rostul sa te intorci d unde ai plecat, daca atunci cand ai plecat iti parea rau, cu timpul vei fi fericita ca ai facut-o.

12 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Nu as renunta happy si cred ca nici tu dupa cum te exprimi ("viata TA, prietenii TAI, studii la orasul TAU natal ). sa renunte el daca ma iubeste atat de mult. In plus de ce trebuie sa se ajunga la un asemenea compromis?

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Da ar merita dar doar daca sti ac teiubeste cu adevarat iar tu il iubesty la fel si crezi ca e cel ales

| Rebecca a răspuns:

Depinde. Dupa o relatie lunga, dupa ce el a devenit cel mai important pentru tine, ai renunta la orice sa puteti fi impreuna. happy

| Denisa a răspuns:

Nu cred. De ce sa nu se mute el in orasul meu natal? Tot noi, femeile, trebuie sa facem compromisuri de dragul "masculilor"?

| Emma a răspuns:

Poi. daca am avea o relatie lunge, ne-am iubi cred ca as renuntsa!

| mihaela_7412 a răspuns:

Depinde de relatie daca crezi ca o sa ai un viitor cu el poate te duci acolo stai oleaca si te desp de el si ai mai pierdut si tot trebuie sa te gandesti bine e o decizie grea

| diiiiiannnnaa a răspuns:

In acest moment am o relatie care tine de foarte mult timp, bazata pe respect, intelegere, dragoste si referitor la intrebarea ta, da as renunta. In ziua de azi nu mai exista prieteni :p

| Monna a răspuns:

Din punctul meu de vedere. Da. cel putin mie mi.ar placea. 1 sa cunosc prieteni noi. 2 sa uit de toti si de toate de prin zona. multa lume rea ce barfeste si iti vrea raul. si daca intr.adevar va iubiti si vreti sa locuiti impreuna e perfect love struck. Parerea mea xD.

| raissa explică:

Fetelor sa va zic un secret. referitor la intrebarea meahappy eu am renuntat la tot m-am multat si am facut cea mai buna alegere din viata mea tinand cont ca avem 8 ani de cand suntem impreuna si o fetita superba de un an si jumate happy asa ca fara ezitare daca ar fi sa mai aleg vreodata as alege tot persoana iubita.

| Fleur a răspuns:

DA, as face asta si acum! Sigur ca merita, daca faci toate astea pentru o persoana care simti ca este sufletul tau pereche.

| g00dg1rl a răspuns:

Sincer, nu m-as muta in alt oras. Daca aici unde esti aproape de familie si prieteni nu te descurci de ce ai considera ca te vei descurca mai bine in alt oras? E adevarat, un vis frumos, singuri, numai voi doi pe lume, sau ceva asemanator, dar intervine realitatea.Cand ajungi sa iti dai seama la ce ai renuntat, ce ai acum si ce ar fi fost daca...Trebuie luat in considerare orice inainte sa iei o asemenea decizie.Desigur mai sunt si exceptii cand situatia iti cere sa faci mutarea asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi-ar placea sa incep o viata noua cat mai departe de orasul meu natal, alaturi de persoana iubita(care deocamdata nu exista tongue).