| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare adresata femeilor in special :

Ati visat vreodata ca sunteti insarcinate si ca bebele misca foarte tare in burta?

Abia m-am trezit si asta e visul meu care ma cam sperie
Menstruatia m-a intarziat 16 zile, bine nu e prima oara, am mai avut intarzieri si de 12 zile, 14, ...
Test am facut si a iesit negativ.
Oare ce inseamna acest vis?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Este doar un vis, nimic mai mult. Si eu am visat de multe ori, mai ales in ultimele luni, caci imi doresc sa am un copil si mereu imi apare un bebelus ori ma vad insarcinata. Desi asta nu inseamna ca dupa un vis imi fac un test de sarcina. Trebuie ca si partenerul tau de viata sa contribuie cu ceva, pentru a putea ramane insarcinata, caci dupa un vis, nu poate iesi testul pozitiv.

| Catrice a răspuns:

Dacă ar fi fost adevărat, de cate ori am visat asta ar fi trebuit sa am o grădiniță laughing

Caută și tu interpretarea viselor pe net și o sa te minunezi.

| Hammurabi a răspuns:

N-ai specificat în întrebarea ta dacă ai făcut sex în perioada asta.
Nu de alta, dar a mai fost o întrebare pe aici cam la modul ăsta, iar după vreo 20 de răspunsuri tipa dă informația finală cum că e virgină și n-a făcut sex în viața ei. laughing

| ibaal a răspuns:

Cel mai probabil este subconstientul tau. Te temeai ca esti insarcinata si ti-a ramas in gand.

| Felissa13Eden a răspuns:

Visele reflecta grijile pe care le avem in ziua respectiva.
Si eu am visat odata ca nascusem si ca o trebuit sa imi cresc copilul, sa renunt la facultate.
A fost destul de infricosator laughing dar, de asemenea e doar un vis

| noname2021 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Oameni buni,de ce credeti ca atunci cand visati ceva trebuie neaparat sa insemne un lucru? E doar un vis si atat, nu esti gravida si vei fi atunci cand iti vei dori, nu cand visezi, visele sunt vise si atat, calm!

| natalia7prut a răspuns:

Esti speriată si de asta ai acest vis.