| bbbee a întrebat:

Ajutati-ma cu un sfat,ce pot face?
Sunt prea geloasa,ma supar din orice pe prietenul meu,.
Sunt geloasa pe orice fata cu care vorbeste,pe orice prietena,chiar si cand iese in oras cu ele ma supar
Nu stiu cred ca asa e firea mea,nu pot accepta ca el sa vorbeasca cu fetele sau sa se uite dupa altele.
I-am facut multe crize de gelozie din cauza asta si ne certam mereu, iar el de fiecare data s-a impacat cu mine.Chiar daca el imi spune mereu ca nu are rost si il interesez doar eu, nu pot sa accept sa vorbeasca cu altele.

Simt ca deja o iau razna si innebunesc.ce pot face?

9 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Atata timp cat sustii ca ai incredere in el, nu vad de ce sa faci astfel de crize. Pana la urma e ceva normal sa mai vorbeasca si cu alte fete, colege. Tie ti-ar convenii sa vorbesti cu baieti (amici) care-ti sunt colegi sau va cunoasteti de mult timp ma rog si el sa faca astfel de crize?
Atata timp cat fetele acelea ii sunt colege, le cunoaste de mult timp, nu au avut vreo relatie cu el nu vad de ce sa fii geloasa, cel putin nu in exces.

| Aasdfghj a răspuns:

Lol straight face asta inseamna lipsa de incredere. Chiar ai o problema daca nu-l lasi sa iasa si el afara. In curand o sa se sature de crizele tale si o sa te lase.

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Pai, sa luam situatia invers: tu nu te uiti la un baiat, asa, pur si simplu, tu nu vorbesti cu baieti, cu colegi, prieteni...
Incerca sa treci peste. e normal sa vorbeasca si cu alte fete, in afara de tine si sa se uite la cate una. N-ai ce-i face, ca nu are ochelari de cal.
Si daca se uita fetele la el, inseamna ca ai un iubit dragut.
Daca e sa te iubeasca, relatia va dura.
Fie ca vorbeste sau nu cu alte fete.
Daca esti geloasa si din acest motiv va certati, relatia va scartai. happy

| marin81 a răspuns:

Ti-a dat motive de gelozie? Nu ai incredere in el? De cand sunteti impreuna? In relatiile anterioare ai fost la fel?

| bbbee explică (pentru marin81):

Incredere in el am, nu am incredere in prietenele lui
suntem de 1 an si 8 luni impreuna
iar relatii anterioare nu am avut, este prima relatie.

| DirviziuQ a răspuns:

Deci, fii atenta. Treaba sta cam asa: daca el vrea sa fie cu alta, va fi, chiar daca tu esti geloasa sau nu. Nu are rost sa faci scandal pentru ca daca te iubeste, nu te va lasa pentru altcineva, daca iubeste pe altcineva, oricum te va lasa. Lasa gelozia, nu are nici un rost!

| Shontellle a răspuns:

Potoleste-te! Asta inseamna ca esti foarte disperata sa nu-l pierzi si nu ai incredere in el.De ce iti e frica? Ca te inseala? Pai nu tu ai de pierdut, ci el.Lasa-l in pace, sa faca absolut tot ce vrea, nu-i cere explicatii. Vorbiti despre voi..petreceti mai mult timp impreuna si asa mai departe! Dupa parerea mea, inselatul mi se pare cea mai mare dovada de lasitate.
Te pup!

| Dante_Dante_1905 a răspuns:

Puneti scoci la gura laughing Neah a fost o gluma, stai in casa o zi si lasa-l sa plece cu gandul ca se duce sa ia o bere happy