| xFaith a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat daca se poate.
Eu sunt mai geloasa de fel. si mereu ii fac scene de gelozie prietenului meu... si mereu de certam. m`am saturat de asta
Cauza? Fosta lui prietena sad
Vreau sa spun ca ea il cauta ( prin mesaje ) asa din cand in cand si pe facebook.straight face mereu ii resping cererea de prietenie ( prietenul meu mi-a dat parola lui de pe facebook ]
Sa continui. am observat ca inca mai are de ea mici "cadouri". si asta ma face sa innebunesc. + ca am vazut ca mai avea cateva poze ratacite cu ea in pc' dar apoi le-a sters.
Nu stiu ce sa fac ca sa nu mai fiu geloasa.
Imi puteti da un sfat? si va rog fara jigniri.

Răspuns Câştigător
| Laetitia a răspuns:

Dacă tu eşti convinsă de stabilitatea sentimentelor lui faţă de tine, gelozia nu-şi are locul între voi. Nicio fată, indiferent dacă este o fostă iubită, nu vă poate afecta relaţia dacă prietenul tău nu îi permite. Prin urmare, oricâte eforturi ar face ea ca să reînnoade legătura cu el, câtă vreme el nu îi acordă atenţie, se va chinui în zadar. Prin urmare, calmează-te. Arată-i cine eşti tu cu adevărat, demonstrează-i că eşti suficient de matură încât să nu pui preţ pe prostii de genul acesta. Şi, orice s-ar întâmpla, ţine minte că cel care te vrea, te vrea doar pe tine şi nu mai are nevoie de nimeni altcineva. Cel care nu îndeplineşte această condiţie nu îţi merită timpul şi afecţiunea.

| xFaith explică (pentru Laetitia):

Multumesc din suflet!

4 răspunsuri:
| esco a răspuns:

Te-ai gandit sa nu mai faci o scena de gelozie si sa discuti serios cu el?
poate ca asta e solutia, pentru ca daca te enervezi, o sa se enerveze si el, si discutia nu merge nicaieri.cati ani ai?

| daniellllaaaa a răspuns:

Pai poate ca nu ar strica sa il faci un pic gelos pe iubitul tau. Incearca sa faci si tu ce a facut el. Poate asa se va simti si el gelos si isi va da seama de ceea ce a facut. La mine a functionat. Dar sa nu ajungi prea departe! Ai grija! Funda? plzz :*

| Adele29 a răspuns:

Incearca sa te bucuri ca e cu tine in fiecare zi si decat sa te certi mai bine spune-i cat il iubesti, cat despre mesaje din moment ce ea tot la cautat si el nu ia raspuns ce mai vrei de la el.nu e destul de clar ca vrea sa fie cu tine nu cu ea.Profitati de timpul petrecut impreuna si fai sa aiba amintiri frumoase legate de intalniri nu sa te vada pe tine cum strigi la el si el tine..Nu incerca sa il faci gelos si tu ca va distrugeti relatia.