| Andreea_Andree_1997_1Nxh a întrebat:

Ajutati-ma! Deci eu cu iubitul meu ne am jucat cam acum o luna cu degetele. si-a dat drumul pe fundul meu si se gandeste ca poate a curs pe pzd si din greseala a bagat cu degetul. si a stat stresat de atunci pana mi-a venit ciclul ( cam 2 sapt a asteptat) acum recent luna la fel ne-am jucat cu degetele iar acum 2 zile a fost primul meu contact sexual protejat normal. Insa ciclul meu a venit chiar astazi pe 30 fara nicio durere inainte. doar am fost la baie si cand m-am sters am vazut sange si am pus repede un tampon. vreau sa stiu. E normal sa mi vine asa devreme ciclul? Avand in vedere ca mie trebuia sa imi vina pe data de 6 februarie, asa a venit si ultima data si inainte, nu am un ciclu regulat vine de obicei mai devreme sau mai tarziu cu cateva zile. Dar chestia ca mi-a venit atat de devreme m-a speriat. pot sa stau linistita ca nu am vreun bebe? Va rog la cel mai explicit raspuns care ma va ajuta dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmiinna a răspuns:

Probabil himenul nu a fost perforat in totalitate si de aceea mai gasesti si acum sange cand bagi degetele. Nu are rost sa te stresezi :*

9 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Cand ai avut primul contact ti-a curs sange?happy daca nu se poate sa fie din cauza asta stiu pentru ca si eu am patit la fel cand am avut primul meu contact. Pe moment nu a curs nimic si a doua zi sau pesye doua zile am avut o scurgere. Nu cred ca e sarcina, de la o simpla joaca cu degetele nu ai cum sa ramai iar daca la contact te-ai asigurat ca prezervativul nu era spart stai linistita. Nu esti insarcinata.

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru Cosmiinna):

Nu, cand am facut-o nu mi-a curs sange de loc. Si prima data cand am inceput cu degetele la fel nu mi-a curs pe loc gaseam pete de sange dupa 1-2 zile. Si acum daca mai imi baga degetele mai gasesc pete de sange

| Cosmiinna a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Stai linistita. Nu esti insarcinata. Acele scurgeri se datoreaza ruperii himenului

| Cosmiinna a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Probabil himenul nu a fost perforat in totalitate si de aceea mai gasesti si acum sange cand bagi degetele. Nu are rost sa te stresezi :*

| RAY a răspuns:

Ciclul dovedeste ca nu esti gravida simplu

| Violleta2022 a răspuns:

Pune pe hartie datele exacte cand ti-a venit ciclul menstrual si vei putea sa vezi daca ai un ciclu regulat ori ba. Adica sa vezi la cate zile se succede.

In orice caz, un test de sarcina poti sa faci abia DUPA 21 de zile de la contactul sexual.

Da, poti sa fii si insarcinata daca nu ati folosit prezervativ pus dinainte de a fii introdus in vagin si pana la sfarsit.
Daca v-ati jucat si fara prezervativ, chiar si 1 singura penetrare, atunci exista riscul de sarcina, mai ales daca a existat o masturbare sau ejaculare in ultimile 24 de ore.

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru Violleta2022):

Ejacularea s-a produs in afara vaginului in prezervativ. Intregul contact sexual a fost cu prezervativ, inainte de contact ne-am jucat doar cu degetele. Deci pot fi insarcinata? De ce mi-a venit asa devreme ciclul?

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru Violleta2022):

Eu nici nu stiu sigur daca ala era ciclu sau nu pentru ca am fost azi noapte la baie si cand m-am sters am gasit pe hartie niste sange si acum dimineata cand am mers iar nu mai era nimic. ce sa inteleg din asta? Am 17 ani jumate va rog ajutati-ma sunt speriata nu am facut-o fara protectie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Fetita, eu nu stiu de ce ti-a venit atat de devreme ciclul, nu am stat langa voi sa vad cat de corect v-ati protejat si nu sunt ghicitoare in stele sa stiu daca esti ori nu gravida.
Probabil ca esti un motiv real de ai avut sangerare, dar nu am cum sa te consult si nici sa-ti spun clar de ce sangerezi.
Mergi la medic daca esti atat de ingrijorata!

| kandaraki a răspuns:

In primul rand zii iubitului tau sa nu isi mai bage degetele, nu e igienic, poti avea o infectie, in al doilea rand, daca ti-a venit ciclul, nu ai de ce sa iti faci griji