| olteanuana a întrebat:

Ciclu trebuia să îmi vine pe data de 8/9 August, dar mi-a venit mult mai devreme pe data de 1 August si s-a terminat imediat pe data de 3 August (nu am pățit asta niciodata, iar ciclu ma ținea în fiecare lună cate 6 zile).
Luna asta m-a ținut 2 zile si părea să fie ciclu pentru ca a curs destul de mult sânge, dar nu înțeleg terminarea ei mai devreme (specific ca in urma cu 2 săpt am facut sex pentru prima dată dezviriginare,doar o simpla penetrare, fără să mai continuăm pentru ca ma durea si totodata fara ejaculare in vagin).
Poate fi vorba despre altceva?

5 răspunsuri:
| Armyanka a răspuns:

NU cred ca poate fi vorba de o sarcina... dacă ai zis ca ati făcut sex pentru prima data și a fost doar o simpla penetrare, iar actul nu a fost terminat atunci probabil este doar o mică dereglare. Eu in locul tau ca sa fiu cu inima împăcată as face si un test de sarcina, dar pentru a fi CONCLUDENT testul se face după 21 de zile de la contactul sexual.

| olteanuana explică (pentru Armyanka):

Dacă sângerarea s-a oprit și mai astept încă o săptămână, ar ajunge la 3 săptămâni, pot avea un raspund corect pentru test?

| Valentina8 a răspuns (pentru olteanuana):

Pe 8sau 9 trebuia sa ti vina ciclul, pe testele de sarcina vei citi ca vei avea un rezultat mai bun daca il faci in a 5-a zi de intarziere a menstruatieti, de aceea am spus sa astepti 14 zile, mai devreme, 1-ca actul a avut loc acum 2 saptamani, 2- pentru ca de pe 8-9 pana pe 14 ar fi +4, 5 zile de intarziere.

| Armyanka a răspuns (pentru olteanuana):

Da. Poți face testul de sarcina ori după 21 de zile de la ultimul contact sexual, ori după 5 zile după ce ti-a întârziat menstruația (asta dacă ai u ciclu REGULAT). Dacă mai ai întrebări, te aștept in privat

| Valentina8 a răspuns:

Ar putea fi posibila o sarcina iar acea sangerare sa fie de fapt o implantare. Insa asteapta inca 14 zile si fa un test de sarcina pentru a fii sigura.