| ExpertRO a întrebat:

Ajutati-ma! Imi place de o fata de la noi din clasa, dar este o problema. Toti baietii sunt indragostiti de ea. La ora de Religie ne jucam adevar sau provocare. Si un copil l-a provocat pe alt coleg so "sarute" pe a pe obraz. A pupat-o, la inceput refuzand. Ce-ar trebui sa fac, ca s-o pot "cuceri"

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Sa te ridici prin calitati precum bunatate,blandete,curaj, devotament, inteligenta, politete, dintre ceilalti.Sa-i arati ca doar tu o meriti si o iubesti cu adevarat.
O fata "alergata", dorita de o gramada de baieti va alege pe acela care va oferi mai mult, ca la licitatie. Ofera-i mai mult decat ceilalti.

1 răspuns:
| 5IrOK a răspuns:

Sunt foarte de acord cu nastia dar ar trebui sa te duci sa vorbesti cu ea sa o ajuti pe la scoala daca are nevoie
vedeti ce aveti in comun si daca tot merge ok de ce nu o plimbare/suc.nu o lua tare deoarece are de unde alege.se pote sa ii placa sa alergati dupa ea dar pote si ei ii place de cineva dar ii e
rusine sa zica.
Fii atent nu fi insistent peste masura deoarece nu le prea place fetelor fii asa mai departat da nici foarte deoarece ai competitie serioasa