| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cumva sad
Este vorba despre fostul meu iubit pe care il iubesc enorm de mult (mai mult decat pe mine).Ne-am despartit acum vreo 2-3 luni (el a vrut)si de atunci l-am rugat sa stearga si numarul de telefon si tot.Nu a vrut sad si a continuat sa vorbeasca cu mine sad eu nu puteam sa nu raspund...are iubita (mi-a zis ca nu o iubeste) si nu ma lasa in pace imi cere sa ne impacam ca a facut o greseala ca s-a combinat cu fata aia.Inima mea ar vrea sa il ierte dar mintea nu ma lasa si nu mai suport sa fiu fara el sad In acest timp am fost cu un alt baiat si el nu ne lasa in pace vroia sa se bage intre noi si ei mai aveau putin si se bateau ca el (fostul) se dadea la mine straight face.Nu vreau sa ma bag in relatia aia a luii si as fi considerata o mare nesimtita dar inima mea nu ma lasa in pace deloc sad si nici el nu vrea. Oare sa imi ascult inima? Orice sfat e bine venit

Răspuns Câştigător
| dariaelena a răspuns:

Ascultati inima.Decat sa te gandesti mai tarziu: da oare daca ma impacam atunci cu el era bine? sau ce se intampla daca.Cel mai bine e sa va intalniti, vorbiti si de ce nu sa va impacati.Atata timp cat va iubiti de ce sa fiti orgoliosi? Daca nu te iubea, nu te mai cauta.

4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Da tongue

| justadream94 a răspuns:

Daca iti lipseste, il iubesti si te iubeste indiferent ce spunem noi veti fi impreuna, acum totul depinde doar de voi!

lasati prostiile si vrajelile astea ieftine si iesiti odata la un suc. daca nu s-a bagat el cu tine in seama baga-te tu, daca nu te-a invitat el incearca tu.

conteaza ca esti fata? e greude crezut ca in situatii de astea asculta cineva mintea laughing de obicei regreti mai mult ca nu asculti inima decat mintea big grin

| SverinMihaela2012 a răspuns:

Draga,asculta-ti inima, mai bine sa fii fericita decit mindra)))Si apropo daca te iubeste si-l iubesti care-i problema? Vei fi o nesimtita? nu-ti fa griji asta e fericirea ta si pentru ea trebuie sa lupti))))Succes

| Mikkk a răspuns:

Mai bine te.ai impaca cu el daca asa crezi tu ca este mai bine. Trebuie sa faci ce iti spune inima. Daca el u o iubeste pe acea fata nu are rost sa mai stea cu ea sa o raneasca si pe ea. succes :* happy