| Secretkkk a întrebat:

Ajutati-ma va rog frumos! Sunt disperata! Imi placea de un baiat varstor, precum v-am mai spus il plac de 1 an 4 luni si 11 zile, nustiam cum sa-i spun asa ca am ales urmatorul mod, am facut trei scrisori in prima zi i-am pus una in geanta cu niste poezii despre o dragoste neimpartasita si niste imagini toate facute la comp, a doua zi tot o scrisoare cu imagini si poezii, observam ca parca i se schimba coportamentul in bine, apoi a urmat scrisoarea a treia cu o fotografie de a lui, imagine si de data asta o scrisoare in loc de poezii, i-am spus tot ce simt in toate trei scrisori nu m-am prezentat, astazi cred ca la suparat cu ceva scrisoarea mea deorece era foarte enervat si intruna cauta sa se anine de mine, am numea poetesa, apoi ceva din frazele,, du-te acasa..." mi s-a parut ca chiar ma numit (nu sunt sigura). Nu inteleg de la ce s-a comportat asa! Cum sa aflu? Scrisoarea a fost citita si de cel mai bun prieten a lui. Mii frica sa nu ma faca de ris. Ce sa fac? Ce sa inteleg? Ajutor! Va rog frumos! Baieti cu ce va deranjeaza cind o fata va spune ca va place? Eu nu i-am spus ca scrisorile sunt puse de mine si nici nu m-a vazut nimeni. Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| mandy3 a răspuns:

Nu e cel mai bun mod sa primeasca un baiat de la o fata. poeziihappy.
Spune-i in fata ca il placihappy. Iti zic din experienta mea.placeam un baiat care nu ma placea.si am incercat sa ma comport altfel decat prosteste.sa fiu amabila...si acum sntm impr ^^ doar pentru ca el a vrut.m-a placut ca prietena si acum ca iubita

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca s-a simtit bine. Prea multe dulcegarii si asta sugereaza lipsa de sinceritate. Mai bine discutai cu el direct. Si cum nu stie ca sunt de la tine? Minimul bun-simt te obliga sa le semnezi. daca n-ai facut-o, e normal sa te dispretuiasca. E o batjocura ieftina sa trimiti scrisori anonime si nimanui nu-i place sa fie batjocorit.

| Bacemi a răspuns:

Un baiat poate crede ca cineva isi bate joc de el sau poate sa nu aprecieze un astfel de gest pentru ca il crede a fi copilaresc. Sunt sigur ca va reactiona altfel daca vorbiti fata in fata. Si de preferat sa fiti singuri. Se poate sa fi avut reactia aceea din cauza ca nu era singur.

| moonY a răspuns:

Daca eu eram in locul tau ii spuneam toate astea in fata

| EUSIATIT a răspuns:

NU ti spun decit atit. NU ai avut altceva de facut decit sa numeri,, si zilele decind il placi cu exactitate.mai ...ma ai uimit ce perocupare ai. Citi ani ai. ce clsa esti?

| nutzu' a răspuns:

Ai fost foarte subtila, imi place modul tau de a actiona, vei fi un viitor agent secret, mai, dulceata, data viitoare cand vrei sa faci ceva fa-o direct... ce puii mei nu ai avut curaj sa-i spui si tu iti place dulceata, uite pe mine ma cheama dulceata(daca zicea nu ziceai si tu: iti plac banii?, pe mine ma cheama "banii"...acum dovedeste-mi-o!), ce zici, nu era mai simplu?

| angelinthedark a răspuns:

Pfff fetitoooo, esti belea, pai ce naiba ii pui alea degeaba? Si cica la tine 1 an si 4 luni si 11 zile, ai uitat sa pui si 5 ore, 34 minute si 28 sec...pai cum adica oo pui scrisori daca nu ii spui ca tu esti, poate ca si-a dat seama el, dar nah... ce nu ii spui direct si nu mai o dai la vrajeala cu scrisorele ca nu mai tine faza, fetito!

| alexutzu00791 a răspuns:

N am mai primit biletel de la o fata de 5 ani, 2luni, 13 zile, 11ore, 22 secunde. Mi ai trezit nostalgia cellphoneless

| Secretkkk explică:

Stiu bine ca nu mai tine faza cu scrisorile, dar am incercat si eu cumva.

| Secretkkk explică:

Toti ma judecat,,, Ca eu i-as fi spus in fata sau..." Dar puneti-va in locul meu dupa ce am facut aceasta prostie si spuneti-mi va rog cum sa procedez!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca era mai bine daca ii spuneai numele... dar cel mai bine era sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui in fata ce simti.Nu stiu daca ar fi fost chiar cea mai buna solutie. dar era oricum mai bua decat aia...cu scrisorile!

| laryssa14 a răspuns:

Deci serios ca e o treaba de copii.cum doamne tio trecut prin capshoru ala a tau sa scrii scrisorelebig grin...pe bune da nu mai avem 7 ani, si nici nu suntem in desene, belive mewinkingspune-i pe fata intre 4 ochi si va intelege:*bafta