| Emiliiia a întrebat:

Ajutor!
Am 17 ani, iar eu si iubitul meu (mai bine zis fost) ne-am cam tot certat săptămâna trecută pentru că eu aveam niște probleme și în același timp voiam sa ii fac o surpriză inainte să plece la facultate. El credea că vreau să ma despart de el, dar nu era așa și credeam că înțelege asta. Vineri noapte s-a sărutat cu o fata și sâmbătă când am aflat m-a mințit și a negat, dar după un timp a recunscut. A zis că era beat pentru că era foarte supărat din cauza ca nu puteam sa vorbim. A zis că mă iubește și speră să îl pot ierta, dar într-un fel s-a despărțit de mine. De atunci plâng cam încontinuu. L-as putea ierta, dar nu știu dacă ar merita, nici nu vreau să sufere pentru ca îl iubesc.
Ce ar trebui să fac?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine lasă -l dacă tot pleacă la facultate că și acolo o să ajungă ori să te înșele ori despartă de tine. o să dea de o lume complet nouă acolo, înconjurat de fete noi iar tu la distanță pe care te vede o dată la 2 sătpămâni poate. deja te-a înșelat când eraiaici, și pe ce motiv laughing)))), dar mite acolo? treaba ta.

| Yurisa a răspuns:

Daca te-a mintit o data asa, o sa te minta in continuare

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă chiar il iubesti si poti trece peste ce a făcut, iarta-l, daca el mai vrea sa fiti împreună. Dacă pleacă la facultate, si nu e in acelasi oras, vei sta mereu cu gândul "oare ce face, daca ma minte" si din nou o sa va certați din nimicuri, etc. Tu esti singura care poate decide pentru tine si pentru voi

Răspuns utilizator avertizat
| Lorennn a răspuns:

Nu cred ca te iubea daca a facut acest gest. De ce sa suferi pentru un nemeric cand in lumea aceasta poate sunt sute si mii de baietii care au de oferit ceva mult mai bun. Daca il ierti, el te va minti in continuare si nu se va schimba, crede-ma. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa nu iti schimbi decizia si sa mergi inainte pentru ca el te va face sa suferi incontinuare. Si nu poti sa dai vina pe betie atunci cand faci o greseala. Daca ar fi fost iubire adevarata, nu ar fi facut asa sa se razbune printrun sarut, iar tu sa suferi si sa strice tot ce era mai frumos intre voi.