| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Am o mare problema, cu vreo 4 zile in urma mi-am inceput viata sexuala, am mai facut-o de vreo 2-3 ori dar fara prezervativ, dar el nu a dat drumul in mine...si acum ma tem foarte tare, am avut ciclu luna aceasta de pe 29 iulie pina pe 3 august, si azi am dureri mari cum ma doare cind se incepe ciclu, si am impresia ca iar vine ciclu, ca am si niste scurgeri... pot fi insarcinata sau nu daca vine ciclu mai devreme de timp? Va rog mult sa ma ajutati!

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Probabil este vorba de niște dereglări hormonale. Dacă lichidul menstrual s-a prezentat normal (cantitate, consistență și culoare) nu este cazul să îți faci griji. Ideea este că ai riscat făcând sex neprotejat; chiar dacă nu a ejaculat, puteai rămâne însărcinată, din cauza faptului că lichidul seminal sau pre-ejaculator conține spermatozoizi.
Baftă!

| candora a răspuns:

Sanse sunt sa ramii insarcinata. Daca e frica mare, mai asteapta o spt si fa un test de sarcina\. Poate sa-ti vina si ciclul mai devreme, din cauza ca ti-ai inceput viata sexuala, si corpul ttau sufera niste deraglari. Ti-am mai zis, asteapta o saptamana- una jumate si daca nu vine nimic, fa un testwinking

Răspuns utilizator avertizat
| InnaiiSa a răspuns:

Pfff... cel mai bine ar fi sa astepti o saptamana si sa faci un test de sarcina. Sa sti la fel am patit si eu prima data dar nu am ramas insarcinata, dar nu se stie niciodata asa ca fa un test de sarcina! Bafta!

| marian1 a răspuns:

Scumpo stai linistita daca nu si-a dat drumu` in tine si ti-a venit ciclu e ok.nu te mai speria aiurea; dar daca vrei sa fii u linistita fa`ti un test de sarcina si gata; daca nu-s tai linistita ca sigur nu ai nimic daca ti-a venit ciclu. Fundoi?happy

| degette_1911 a răspuns:

Esti si asta din cauza ca nu ti-ai inceput viata cu cine trebuia.

| Iubeste a răspuns:

Stai linistita totul va fi ok. Dupa ce ai facut-o...ti-ai spalat? este cel mai bine sa faci lucrul asta! si eu am trecut prin ce treci tu! Daca sunteti siguri ca nu si-a dat drumul in tine nu este nici o problema!