| Deepk a întrebat:

Ajutor! Am o problemă.
Înainte nu m-am întâlnit cu așa ceva adică dureri în abdomen. Știu că durerile apar înainte de menstruație și în timpul ei. Însă acum a fost așa că menstruația s-a terminat 5 zile în urmă, a mers totul în regulă...Și oricum după ce s-a terminat mai simt acum câte vreo durere în abdomen pe neașteptat...Ce poate fi?
Unii mi-au spus că poate fi de la răceală dar nici nu am idee parcă nu am răcit eu cine știe, am înghețat într-o seară binișor si am stat așezată vreo 3 ori pe loc rece.
Dar înainte de mentruație am avut relații intime cu prietenul meu, este posibil să rămâi însărcinată înainte de menstruație?
Pus și simplu nu simt simptome de greață, de vomă, am avut o singură dacă de asta că n-am mâncat nimic o zi întreagă...
Poate oare fi durerea de abdoment că am rămas însărcinată oare? (Noi nu mereu ne protejăm dar atunci ne-am protejat!")
Durerea asta cam nu îmi pare normală deloc după atâtea zile.
Ori oare e o răceală, ce spuneți?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Conform spuselor tale, se poate aprecia ca situatia data, nu poate exista o sarcina fiindca actul sexual amintit nu a fost intretinut in perioada fertila a ultimului ciclu menstrual, cel care s-a terminat in momentul in care a pornit ultima sangerare menstruala. Durerile invocate pot fi provocate ori de o infectie doar vaginala sau a intregului aparat reproducator. In astfel de situatii consultatia ginecologica devine strict necesara. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Poate ai o infecție, cel mai bine ar fi să mergi la medic.