| Ioanaaa93 a întrebat:

AJUTOR sad Buna. De cateva zile am o usoara mancarime in zona vaginala. Am mancarimi cam 10 minute, dupa care trece si pana in ziua urmatoare nu mai am nimic. Ar trebui sa iau clotrimazol ovule? Farmacista ar sti ce sa imi dea pentru aceste mancarimi? Ma tem sa nu am candida sad la ginecolog nu pot merge, mama nu stie ca nu mai sunt virgina, si nu am bani sa merg la un ginecolog. Multumesc :*

4 răspunsuri:
| Alystar a răspuns:

Ioana, prietenul tau cu care ti-ai inceput viata sexuala ar trebui sa te ajute cu niste bani pentru a merge la ginecolog. nu e bine sa treci cu vederea aceste mancarimi. candida o face orice femeie deoarece se ia de la toaleta, maini, etc.
Vorbeste cu mama ta si spune-i ca tu crezi ca ai luat ceva de pe la toaletele unde ai fost tu si ca vrei sa te duci la ginecolog impreuna cu cea mai buna prietena. daca vrea sa mearga cu tine ii zici ca si-asa ti-e rusine sa iti expui zonele in fata medicului dapoi sa mai mearga si ea. sa te lase sa te duci singura pentru ca esti destul de mare. daca insista si nu vrea decat daca merge si ea, poti sa ii zici ca nu mai esti virgina si ca de acum esti destul de mare si ca iubesti si esti iubita. suntem in secolul 21, poate nu o sa inteleaga dar nici nu cred ca o sa ti-o coase la loc

| LoLyCa a răspuns:

Pai...poate ai o infectie. spala-te in fiecare zi si poate o sa fie mai bine. daca tot nu s-a terminat cu asta mai bine ii spui mamei.sau.in fn cati ani ai? daca imi spui te pot ajuta mai bine :*

| Ioanaaa93 explică:

17 jumate

| Ioanaaa93 explică:

17 jum