| AAA_9834 a întrebat:

Ajutor, daca parintii mei se despart eu ce as putea sa fac? sa mor daca stiu, is in italia de 6 luni si inca nu am invatat limba prea bine si mie teama intr-un fel daca se despart din cauza tatalui meu ca bea prea mult intr-un fel sau altul, eu am terminat liceul anul trecut in vara. in romania nu prea mas intoarce din cauza ca e asa cum e, si as vrea sa raman aici in italia, ce as putea face sa invat mai bine sa ma pot descurca si ce sfaturi mi-ati putea da sa ii impac si ce sa fac sa imi mentin moralul sus ca o duc bine in viata si sa nu ajung unde ajung ei? decat sa lasati mesaje de prost gust mai bine nu mai lasa. msss scuze de categorie

3 răspunsuri:
| Miha a răspuns:

E hai.Zambeste,nu e vina ta ca se despartwinking Asta e viata, nu s-au inteles, poate mama ta suferea, asa ca mai bine sa numai sufere.
Ma gandesc ca tu vei ramane in grija unui parinte. Poti sa ai grija de copii sau de batrani.Chiar nu e o rusine! Si castigi bani frumosi, si daca ai noroc poate sunt oameni instariti si iti pot gasi si tie un loc in casa lor. Limba nu cred ca e asa de grea...gasesteti ceva de munca si dupa fa cateva cursuri. Succes!

| pisicutza1scumpii a răspuns:

Ini pare rau de situatia in care esti.Incearca sa il inveti pe tata ce are voie si ce nu, cum a facut si el cu tine cand erai mica.cat despre invatarea limbii italiene, sorry nu te pot ajuta!
Iti urez noroc si sper ca parintii tai sa se impace!

| kinderdoll a răspuns:

Pff. ai mei sunt despartiti de 7 ani si crede`ma ca intr-un fel m`am obisnuit. decat sa se chinuie sa stea impreuna si sa se certe tot timpul mai bine se despart. daca tatal tau consuma mult alcool e logic ca ar fi mult mai bine sa ramai in grija mamei tale si sa incerci sa treci peste chiar daca e greu.
bafta si imi pare rau pentru tine. :[