| Sara2 a întrebat:

Ajutor, ma terorizeaza cineva cu mesaje da zi si noapte, la fiecare ora imi umple casuta, si ma suna de peste 100 ori pe zi, eu i-am zis sa inceteze ca am prieten dar nu am nici o sansa, mai nou a inceput cu amenintari, cum sa ii restrictionez apelurile si mesajele? da mesaje chiar si la 2 3 4 dimineata, dau funda cine imi explica cum sa restrictionez apelurile si sms mersi mult

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Suna la politie sau la Orange si spune-i

| Wøodenpints a răspuns:

Așa-ți trebuie dacă dai numărul la toți ciudații.

| ywar a răspuns:

Depinde de telefon - sunt telefoane si telefoane. De exemplu la Samsung poti restrictiona, [prin blocare] niste apeluri care-ti vin de la un anumit numar. Problema e ca daca ele nu is vor atinge tinta va schimba numarul de pe care te suna.
Exista 2 posibiliati
- iti schimbi numarul de telefon ducandu-te la operatorul de telefonie mobila si cerand lucrul asta - daca-i abonament; daca ai cartela iar nu e problema
- te duci frumusel al politie, pastrezi apeluri si mesaje si acel numar poate fi pus sub urmarire si va suporta [daca?] rigorile legii]
Schimba numarul de telefon si nu-l mai da oricui.

| Hieer a răspuns:

Ce telefon ai?

| khwewljewew a răspuns:

Schimba-ti cartela.

| MorcovuNud a răspuns:

Du-te la sectia de politie din zona sau oras faci reclamatie apoi te duci la cei de la firma careia ai numarul de telefon si faci restrictie de numar!