| Cherry a întrebat:

AJUTOR crying! mi-a intarziat ciclu 6 zile, mentionez ca am facut sex neprotejat, dar nu si-a dat drumu in mine[nici pe departe]sperma i-a venit cam la 1-2 minute dupa ce a scos-o din mine.Am fost si la spital ca am mai de mult o infectie la rinichi si mi-au luat si sange si proba de urina, dar nu mi-au zis ca as putea fi insarcinata, ca am inteles ca se putea vedea daca sunt sau nu? Dar de ce intarziestraight face Oare de la pastile? mi-au dat tratament CEDAX. Funda promit si o sa trec si pe la intrebarile voastre cu un raspun

4 răspunsuri:
| briosicabriosel a răspuns:

Draga mea, iti spun sincer si eu la fel faceam, pana am aflat ca o sa devin mama ceea ce la varsta mea nu prea imi doream, e am scapat de partea grea cu bebelusu cryingcryingcryingcryingcrying acum m-am invatat minte sa nu mai fac ce am facut, iti zic sincer ai gria de tine, incearca sa iti faci un test de sarcina, sau daca nu ai incredere in test du-te la un ginecolog ( de obicei e 100 ron un consult, stiu cam mult )

| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Draga mea,
tu poti face si un test de sarcina ca sa fii sigura, dar cred ca este de la cedax, pentru ca pastilele intarzie ciclul.incearca sa faci niste bai fierbinti la picioare asa uterul se dilateaza si daca nu esti insarcinata, o sa vezi ca in 2.3 zile o sa iti vina. Oricum in analiza nu se vede o sarcina in asa putin timp, si daca nu a ejaculat in tine nu are importanza, sexul neprotejat este mereu periculos.incearca ce ti-am spus, si sper sa iti fie de ajutor

| yoelidutza a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, dar ca sa fii mai sigura poti face un test de sarcina, probabil ai o intarziere mai mare a ciclului, bafta!

| AndreeaDeea124 a răspuns:

6 zile? nu stiu daca ar trebui sa iti faci probleme sau nu thinking daca nu ai mai dat alte semne de "sarcina" atunci nu cred ca ar fi ceva.