| maria5623 a întrebat:

AJUTOR! Sunt impreuna cu un baiat care pur si simplu nu il m-ai plac.Si nu vreau sa il ranesc spunandu-i ca vreau sa ne despartim si nu il mai plac.Adica nu cred ca il mai plac deci sa va zic de la inceput.Il placeam de 4 ani.Am "luptat" pentru el si totusi il iubeam atat de mult.Visam ca o sa fim impreuna mereu dar nu a fost sa fie.Si acum cand l-am castigat numai simt ce simteam inainte.Ideea e ca sunt impreuna cu el de 2 zile ( da stiu e foarte putin) dar numai simt.Va rog nu ma credeti nebuna cu capu sau puneti comentarii urate.Eu chiar am nevoie de ajutotul vostru.In fiecare zi ma imbratiseaza, ma tine de mana si inainte sa plec acasa ma saruta.Aseara i-am zis ca sunt putin racita si a zis ca nu conteaza si tot vroia si l-am sarutat.Deci cum ar trebui sa ma despart de el?

Răspuns Câştigător
| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Hey,te cred ca acelasi lucru a fost si la mine.Stiu cum e sa iubesti foarte mult o persoana atunci la momentul acela si sa regreti ca l-ai pierdut, iar apoi sa-l ai din nou langa tine dar sa nu simti nimic.Parerea mea ar fi bine sa ai o discutie cu el sa ii spun ca tu nu il mai placi, fiindca a fost atunci la inceput(4 ani sau cat ai zis) sentimente si vise care ti ai fi dorit sa fi langa el si etc si ca acum dupa atata timp acele sentimente au disparut.Incearca sa fii deschisa cu el si sa ii spui tot ce ''simti'' (adica nah sa ii explici ca l-ai iubit atunci, da e normal sa nu il mai iubesti ca ai avut orgoliul tau si nu ti a convenit ca pote a fost cu alta si chestii din astea). Apoi nah, mai bine spune-i acum adevaru decat sa fie prea tarziu, ca ori de ii spui acum ori mai tarziu tu tot nu il vei mai iubi ca numai e atractia aia.E normal sa numai ti la un baiat dupa mult timp cat nu ati mai vorbit sau nah sa te schimbi si tu, sa te maturizezi, sa vezi lucrurile altfel.P.S spune-i totul in fata sa nu isi faca sperante si e mai bine sa va despartiti acum decat sa o tineti asa si sa aiba de suferit! Daca mai ai nevoie de sfat cv lasa-mi msj cu id tau si o sa incerc sa te mai ajut.Bafta! :*

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca te respecti pe tine in primul rand, stai frumusel de vorba cu el, explica-i faptul ca fluturasii tai au plecat, desi tu nu ti-ai dorit acest lucru, si prin urmare nu are rost sa continuati. Daca este baiat istet intelege si se retrage, dar il poti pastra ca si amic, dar daca nu este istet, nu va intelege si se va sapara. In acest caz, lasa-l asa, nu ai ce mai pierde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femei, femei... E plina lumea de nebune.

| darriya a răspuns:

S-ar putea ca dupa ce il vei parasi sa-ti se faca dor si sa vrei sa te impaci cu el, si atunci el nu te va mai crede si nu va mai dori sa fie cu tine, ai grija cu dragostea asta nu te juca cu ea, sa nu se intoarca roata.nu te desparte de el, ia o pauza daca vezi ca ti-se face dor cauta-l daca nu...ce a fost la tine este ca tu ai vrut sa-ti arati tie ca-l poti avea dar nu ca l-ai iubit, ca daca era asa nu te raceai de el si il iubeai mult mai mult.(sau pur si simplu ti-ai dat seama ca nu este ceea ce vrei tu)

| Neuronul a răspuns:

Înainte ai fi făcut orice pentru a avea o relaţie cu el, iar acum că ai ce ţi-ai dorit dai cu piciorul!?!
Asa-i, omului deseori îi se urăşte cu binele!
Mă bucur că măcar ai hotărât că nu vrei să-l răneşti (deşi după două zile de relaţie nu prea văd ce ai putea rănii la el)

| DulceLup a răspuns:

Urat! fa-ti o lista cu partile pozitive si partile negative ale relatiei voastre. Pe langa asta, lasa-ma sa-ti dau cateva exemple:
Sunt oameni care se casatoresc fara sa fi facut dragoste vreodata si inca dupa nunta, nu se grabesc; sunt oameni care se casatoresc pentru a prospera impreuna financiar, chiar daca nu se iubesc; sunt oameni care se casatoresc si se despart 2 ore mai tarziu. Ei bine, cazurile sunt fara numar. Cert este ca, iubirea vine acum sau mai tarziu, dar vine sigur! O relatie este definita prin iubire, sex si spirit. Doar daca toate astea 3 sunt indeplinite, atunci poti spune ca ai o relatie.