| Anonimus_6477 a întrebat:

Ajutor TPU!... In vara anului trecut s-a intamplat ceva foarte interesant, acum cunoscut o fata cu 4 ani mai mica decat mine pe care nu o suportam deloc, intr-un final am inceput cu o prietenie care a ajuns foarte departe asta se intampla prin luna iulie. In septembrie am fost la majoratul unui prieten unde am baut si am sunat-o pe ea si i-am spus - te iubesc -, de s-a schimbat prietenia adica am inceput sa vorbim cate 2-3 ore la telefon si sa ne atasam foarte mult unul de celalalt, am inceput sa ne facem planuri de viitor, adica am intrat si eu in lumea ei ( ea are 14 ani iar eu 18 ). Acum cateva zile mi-am facut curajul sa o intreb daca vrea sa fim impreuna si ea mi-a spus ca da isi doreste asta dar ii este frica, ea acum este cu alt baiat pe care imi spune ea ca nu il iubeste iar eu sunt putin cam exagerat, adica sufar si ii arat si ei aceasta suferinta si ii spun ca nu suport sa o vad cu alt baiat, ea plange si spune ca nu il iubeste si se cearta si cu el pentru mine ( adica nu are cu el o relatie chiar asa bazata pe incredere, asta este vizibil ). Am vrut sa ajung la final sa va spun ca sunt sincer disperat, adica sufar dupa o fata de 14 ani care nu prea stie ce vrea de la viata, am ajuns sa plang si eu pentru ea si sa ma gandesc doar la ea, adica ma culc cu gandul la ea si ma trezesc la fel, nu ma pot gandii la alt ceva decat la ea, am nevoie de un sfat bun, iar daca cineva imi spune sa renunt... nu o voi face, am nevoie de un sfat prin care sa imi spuneti ce trebuie sa fac si cum trebuie sa continui si cum trebuie sa vorbesc cu ea si exact tot ce trebuie sa fac. Va rog TPU, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Ea se poate desparti usor de respectivu pentru ca nu i casatorita cu el, i spune in fata ca nu l iubeste si ca vrea sa se desparta de el si asa se rezolva situatia, cei asa greu? merita sa suferi din cauza unei fete care nu are curaju sa se desparta de prietenul ei mai ales ca nu l iubeste? nu zic sa renunti la ea, dar te ai gandit macar odata ca poate ea nu ti spune adevaru, doar are 14 ani

| Anonimus_6477 explică (pentru mona):

Ea mereu spune sa am incredere in ea... sa invat sa am incredere in ea, dar mereu am incercat si cate o minciunica iesea la suprafata sigh nu stiu ce sa mai fac... indicat aici ar fi sfatul unei fete de 14 ani, multumesc

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna,tu ai 18 ani, ea 14! Iti dai seama ca nu poti sincer savorbesti cu ea pentru ca inca nu stie ce sunt sentimentele, iubirea! Daca e cu un baiat si plange ca tu suferi, il lasa pe acela si vene ala tine! Incearca sa vorbesti cu ea dar nu garantez ca va intelege ce simti si-ti vaspune ceea ce vrei sa auzi.Incearca sa-i explici cat de mult inseamna ea pentru tine prin cuvinte pe care le poate intelege si ea, spune-i cum ne-ai spus noua, ca e speciala, ca adormi cu gandul la ea etc etc. Sper sa tina.Bafta!

| Mopmop a răspuns:

Sint curios cum a evoluat povestea!

| Carabush a răspuns:

Bunaaa! este o situatie detul de "delicata" si nici fata aia nu prea stie ce vrea...
uite id-il meu happy teo_dora_anca
poate pe pot ajuta cu vreun sfat happy

Mult succes!winking

| Anonimus_6477 explică:

Am bagat id, mai astept cateva sfaturi din partea unor fete

| Anonimus_6477 explică:

Ii spun asta in fiecare seara de cateva zile... vreau sa specific ca desii are 14 ani gandeste foarte matur si nu ia totul la misto, cateodata se prosteste dar stie sa fie si matura si sa inteleaga, eu nu stiu ce vrea ea sa demonstreze, adica cred ca are o placere sa ma vada pe mine gelos! Vreau un sfat cum sa procedez de acum incolo, multumesc mult

| Anonimus_6477 explică:

Am adaugat id, va multumesc tuturor de sfaturi dar mai astept...

| shaormahater a răspuns:

Fratzioare oarecum am trecut si eu prin asta da cu o poveste impletita de 2 fete baga Dunhillboy53 sa vbim pe mess

| Neu_Lovendal_1965 a răspuns:

Sa te apuci de invatat pt.bac. Daca umbli cu minore de 14 ani, inseamna ca esti un fel de pedofil.