| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor va roooog sad.
Salutare. Cam asa suna povestea mea. sper sa nu va plictiseasca (prea tare).
Intr-o zi la liceu s-a intamplat sa vad o fata care mi-a "captat" privirea din prima. De atunci, in urmatoarele zile intorceam intr-una capul dupa ea cand trecea pe langa mine. si ea se uita inapoi subtil uneori.
Dupa vreo 3-4 zile in care am tras de mine sa imi fac curaj, am reusit sa fac rost de id-ul ei de yahoo si am inceput sa vorbim (pe yahoo). De atunci am inceput sa ne salutam, sa ne zabim unul altuia. Am inceput sa ma indragostesc, sa fiu sincer. de fiecare data cand ma saluta cu zambetul ei superb imi lumina ziua, acela fiind printre putinele motive pentru care veneam la liceu cu placere. Ajungeam acasa deschideam imediat melodii " de dragoste"...
La inceput, vorbisem abia de 2 ori pe yahoo, nu ne cunoscusem prea bine, si m-am grabit ca boul sa o invit la suc, acesta fiind refuzat desigur. Dar am continuat sa vorbim(tot pe yahoo, la liceu doar salutari si atat).
Incepuse si ea sa deschida diverse subiecte prelunging convorbirile (pe yahoo desigur laughing ) pana cand ne culcam.
Dar, de la un timp incepuse sa fie indiferenta. la liceu nu ma mai privea deloc. si am zis ca nu are rost sa o salut doar daca trece pe langa mine cu privirea tot inainte.
Dupa cateva zile, am dat de ea si de colegii ei in autobuz cand ne intorceam de la scoala si i-am aruncat doar vreo 2 priviri asa. iar un coleg de-al meu a zis ca si ea se uita la mine. dar eu nu ma uitam la ea.
De atunci, la liceu nu ne-am mai salutat. pe yahoo nu am mai vorbit. (ea nu a inceput niciodata discutia pe yahoo ). Si indiferenta ei. ma doare oarecum. ma inteapa inima sad.
Nu stiu ce sa fac. sa mai incerc. mai are rost? Ce o vrea sa arate cu indiferenta asta?

8 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Poate ca a asteptat prea mult un semn de la tine nu? I-ati inima in dinti, asteapt-o dupa ore cu un buchet de trandafiri si dezvaluiei ce ai pe inima! Actioneaza, ca altfel trenul trece si opreste in alta gara! Trimite-i ceva frumos pe yahoo si zi-i ca vrei sa vb cu ea fata in fata! iti tin pumnii! Bafta!

| Sburatorul a răspuns (pentru superdorex):

Nu e cam prea mult faza cu trandafirii (pentru varsta noastra cel putin)? :-s

| superdorex a răspuns (pentru Sburatorul):

Din contra! Ii arati cat de romantic esti! La o fata conteaza sa stii si apreciaza asta! Si ce nu faci cand ai acel gol in stomac nu?

| Gdeni a răspuns:

Vrea sa te faca si mai mort dupa eawinking

| Jorah a răspuns:

Daca vrei intr-adevar sa vezi daca te place, nu o mai saluta, las-o, numai vorbii cu ea. Si dupa aceea uitete la reactiile ei. Daca vede asta si te place sigur o sa vrea sa mai vorbeasca cu tine etc. daca nu las-o stiu ca e greu da nu ai ce sa faci. sunt 100 de fete + ca esti la liceu. Poate are pe altcineva si vrea sa fiti doar amici, dar. ma indoiesc. Deci fa ce ti-am zis.
Succes "Sburatorule"hee hee

| wintage a răspuns:

Incepi tu conversatii pe mess. Doar nu vrei sa te invite ea undeva...
Si mai usor cu atatea priviri ca o sa iti rupi gatul. Cauta un prilej sa mergi pe langa ea sa schimbati doua vorbe. Stiu ca nu e prea usor daca nu e cu tine in clasa dar nu e mare lucru!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa sunt fetele. ti-a zis ca nu-i place de tine si nu vrea sa aiba de-a face cu tine? daca da, atunci trebuie sa o lasi in pace, daca nu e ok sa mai incerci o data happy

| DeokLady a răspuns:

Spune-i ca o placi...si vezi ce se intampla... adica daca e timida, am fost in aceeasi situatie cu un tip dar eu nu vb cu el decat pe mess ca fata in fata ma cam sufocam