| Borgorex a întrebat:

Aloha TPU

Deci, iubita mea vrea sa facem dragoste desi ea este pe stop este in ultimele zile si ea doreste sa facem sex. Cum ar trebui sa protejez? Sa ia anti conceptionale? Unde sa facem sex? Ce ar trebui sa pun pe pat? Ajutor TPU. Spuneti-mi toti pasii pe care trebuie sa ii urmez va rog happy

Respectele Mele

7 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

In prima faza sa asteptati sa ii treaca CM,asta o zic doar asa ca sa nu aveti vreo neplacere,adica ii mai bine fara CM. Apoi locul il gasiti la tine sau la ea, se va ivi vreo ocazie sa fiti singuri(in caz ca locuiti cu parintii).
Sfatul mea este sa nu planificati cum, cand si unde o sa se intample, ca nu o sa fie la fel de fain, lasati totul sa vina de la sine.De exemplu daca ea vrea, pregateste-i undeva o atmosfera ceva mai romantica cu 2-3 lamanari,vreun trandafir(deja cred ca exagerezlaughing ), asta bineinteles fara ca ea sa stie.
Sa nu uitati sa folositi prezevativ, ii cel mai sigur, ca mai apoi sa nu reveniti cu intrebari pe aici cum ca s-ar putea sa fie insarcinatawinking
Baftawinking

Domnul cu voilaughing

P.S. Sa nu uiti de preludiuwinking, adica nu o saruti de 2-3 ori si gata....treci la treabawinking

| mona a răspuns:

Nu e chiar igienic sa o faceti cand e pe stop, mai asteptati cateva zile

suntserios
| suntserios a răspuns:

E prima data cand faci sex?
in orice caz foloseste prezervativul, anticonceptionalele nu se iau asa dupa capul vostru

| Azµre a răspuns:

1)Așteptați până după menstruație.
2)Anticoncepționalele se prescriu de medic se încep cu prima zi de menstruație nu oricum și de capul vostru.
3)În dormitor unde crezi?
4)Nimic!

| WildDream a răspuns:

Poate e mai bine sa treaca menstruatia mai intai, sa fie mai igienic. Pe urma trebuie neaparat sa faceti protejat cu prezervativ (anticonceptionalele nu sunt bomboane si se iau numai la sfatul medicului). Un preludiu cat mai lung e esential mai ales daca e prima data pentru ea.

| Denisadeny1 a răspuns:

Pai daca este pe stop mai bine ar trebui sa mai asteptati ceva zile ca sa nu apara suprize posibil placute sau neplacute. ideea este ca: daca nu mai poate rezista foloseste prezervativ nu anticonceptionale pentru ca se poate imbolnavii.

| Angiiiiiii a răspuns:

Daca e pe stop atunci ar trebui sa se gandeasca si ea de doua ori inainte la ce inseamna cuvantu "stop" cel mai bine ar fi sa nu o faceti, sangele care se elimina atunci contine substante care trebuiesc eliminate din corp...nu cred ca ti.ar conveni sa primesti ceva plus mirosu plus cui ii place sa se murdareasca si mai ales de ceva "cleios"asa ca sfatu meu e sa mai astepti, mai bine sigur si frumos happy