| GoOgLe_3961 a întrebat:

Am 11 ani, sunt sensibil si timid.Tocmai am aflat ca fata pe care o plac ma place(este cu mine in clasa). Problema este:
-nu prea vorbesc cu ea din cauza ca sunt timid
-nu stiu cum sa-i zic in fata ca o plac
Va rog ma ajutati?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sau o suni,la telefon parca ar fi mai usor,dar o sa fie cam urat sa-i spui "te plac" pentru prima oara in felul asta, sau ii scrii si tu un biletel. Ceva de genul "mi-a spus cutare ca s-ar putea sa-ti plac.Pot sa sper sau era doar o gluma?" si ea va reactiona cumva. Poti sa-i trimiti si sms cu acelasi text, de fapt.Hai,nu te pierde, totul va fi bine.Pa!

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Dar poti s-o inviti sa iasa cu rolele in parc?

| albastrualb77 a răspuns:

De ce nu lasi timiditatea la o parte si sa ii spui in fata ce gandesti, pana la urma va trebui sa faci si pasul asta, nu te mai chinui atat, fa-l si GATA. Infrange-ti timiditatea, si vei vedea ce bine te vei simti, crede-ma.

| RadXx a răspuns:

Asta e o prblm mare si eu sunt timid am 12 ani si 9 luni si la fel ca tine eram de exemplu odata si mie imi plc de o fata dupa catva timp am anceput sa vb cu ea la anceput de abia daca puteam dar o solutie buna ar fi asta iai id de mes si vb acolooo tot ai spui tot ceti plc la ea ai spui ca sambata sa iesiti la un restaurant pe mes asta ai spui dupa aia o antrebi la restaurant ce vrea sa comande o conduci acasa mai pe antuneric sa ziceeem pe la 6 7 iar apoi ai dai un buchet de flori si acolo va sarutati mai trz dupa ce ai primit sarutul de la fata iubita no sati mai fie frica funda?

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Fa-ti curaj si invit-o intr-un colt mai retras (astfel incat sa nu auda colegii).si pune punct situatiei:*Chiar daca esti timid baietii stiu mereu ce e de facut.Nu? am dreptate?smugBafta!

| Jess_9113 a răspuns:

Dai din ochi, intreab-o despre un lucru anume si fate cit mai observat in prezenta ei, iar apoi ii poti spune si in fata.Pentru ce sa fii timid.Succes GoOgLe!

| GoOgLe_3961 explică:

Este de ajutor dar:
-nu vorbesc cu ea decat ocazional si nu stiu ce sa zic(nu ma pot duce la ea sa-i spun te plac din moment ce conversatiile noastre sunt rare)