| BiancaM66 a întrebat:

Am 14 ani și iubitul meu cu doi ani mai mare vrea sa avem primul contact sexual ma simt pregătită sentimental dar am îndoieli legate de dureri imi puteți da câteva sfaturi?

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu esti pregatita pentru sex, mai amana pana vei fi pregatita.

| kandaraki a răspuns:

Cititit mai bine o carte, sunteti prea mici pentru sex

| kandaraki a răspuns:

Nu face sex, prea mica prea prostuta

| Kira5854 a răspuns:

Cat de bine iti cunosti iubitul? PEntru ca, de obicei la varsta asta fetele, fac multi pasi gresiti, care le vor aduce mai tarziu suferinta. Am trecut prin asta, impreuna cu alte prietene si nu doresc niciunei fete sa simta ca isi pierd toate prea devreme inocenta.
Uneori te poti minti singura ca esti pregatita. A te gandi la un lucru, sau a fi curios nu este sinonim cu a fi pregatit pentru ceva. Stiu ca probabil ti-ai puss problema "si daca nu va fi sa fie nu e cinestie ce pierdere", dar daca iubitul tau nu merita, iar tu vei ajunge sa realizezi ca nu a meritat si sa intalnesti un tip perfect la 17 ani, fara sa ii poti oferi asta, tot tu te vei simti aiurea fata de tipul acela si fata de tine.
Acum nu toti sunt la fel, sunt diverse cazuri, nu toti sunt la fel, dar e bine sa nu excluzi nicio varianta. Fa sex cu el, doar daca esti convinsa, ca daca poimaine el te va lasa singura, tu nu vei suferi si nu iti va pasa.

| 1Me9 a răspuns:

Sincer sa fiu, esti o desteapta (sarcasm).Ce vrei prin sfaturi, sa-ti alinam durerea?! I-auzi, cica e,, pregatita sentimental"...degeaba, incepeti toti prea devreme, doar ca sa spuneti ca sunteti mare smecheri ca ati incercat-o, ca ceilalti sunt niste izolati ca n-au facut-o si etc.Incerc sa iti dau un sfat, mai bine lasa-te de gandul asta, si lasa-l si pe,, iubitelul tau drag", care oricum o sa te lase, si o sa suferi ca,, vai, de ce eu". Dupa o sa te ia fix dracu daca la 14 ani esti deja,, experimentata''.
Faci cum crezi, dar parerea mea este sa uiti de acest gand, ca ai abia 14 anisori.Bafta multa

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Esti pea MICA pentru acest pas, nu sunteti pregatiti pentru asta ambii, crede-ma! Sexul nu e doar placere, e responsabilitate mare! Si ce faceti daca ramai insaricnata la varsta asta? Nu te grabi, vei reusi s-o faci!

| Adelina1995 a răspuns:

Daca consideri ca el merita, de ce nu?, dragostea si iubirea nu pot fii stapanite.