| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt insarcinata vreau sa fac avort si a aflat si mama si nu ma intelege deloc, singura persoana care ma intelege este prietenul meu cu care am ramas si gravida el are 18 ani. Ce sa fac safatuiti-ma si pe mine am nevoie de ajutor...Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

Nu face buey avort!
straight face
Macar fa l, si dal la casa de copii decat sa il omori
te gand putin?
E un copil, o viata de omstraight face
Tiar fi placut ca si tie sa iti faca candva asa ceva?
Din moment ce aiu facut greseala, asuma ti riscurile

105 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna daca al vai face asi dori sa mi-l dai mie sa al anfiez bozzo_2009

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o curva fa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti in prima luna. spune-i sa iti dea una in burta. restul la wc. sigur merge ashea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu tis sfatui sa nasti copilul si casatorestete cu tata copilului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am intrat pe acest site sa critic pe nimeni, dar cred ca ceea ce ai facut u este de criticat.Sincer mai bine ai face avort pentru ca la varsta ta nu se stie poate ca acel copil sa se nasca malformat si vei suferii mai rau... dar sa nu uitii avortul este ca si o crima numai ca la varsta u nu cred ca exista alta posibilitate.Cati ani ai?
eu pot doar sa-ti urez mult success! si te astept cu rez final:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu vorbesti serios? la 14 ani insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceaobig grineìnde de voi 2, dar ni-ci sa-l dai la casa copilului, ca m-ai incolo primesti consecintele, pa-pa pupici si gandeste bine, daca te iubeste cu adevarat, se va insura cu tine si va da o esducatie, bebelusului, el nare ni-ci o vina, e un sufletel.paaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti c-am mik iti arde de sex, tipul zice faci ce vrei dra sunt sigura ca ar da orice si se roaga noaptea sa faci avort, eu sincer nu as face avort pentru ca iubesc tot ce ma incojoara mie imi pare daca dau intr-un animal dapoi daca as omora un copil cred ca m-as omora
si numy as dori noaptea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 16 ani si am un copil de trei luni. si eu am vrut sa il avortez dar m-am gandit bine si nu am avortat. tatal copilului m-a parasit asa ca trebuie sa il cresc singura nu ma duc la scoala. parinti mei sunt dezamagiti de mine dar nu mai pot sa dau timpul in napoi. NICI mama nu a fost de acord dar acum sta numai cu copilu in brate. gandeste-te bine ce vrei sa faci nu fa o greseala succes :*:*:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt multe solutii 1. avort 2.il faci sil dia la casa de copii dar totusi nu e bine asta laughing dupa mine da dar dupa religie nu nea in fine 3. te omori 4.iti omori familia si deshizi un magazin de lumanari in china laughing 5.iti bagi un cutit in burta sa moara copilul sil faci afara laughing dar mai bien faci avort cai tot una DOMNE IARTAMA 6.stia sa ma mai gandesc aaaa cred co fost destul ei te sfatuiesc sati asculti inama laughing)))) cine zice ca desenele nu-s bune daca nu ma uitat eu la alea nu stiu sati comentz laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singurul meu sfat ar fi sa nu faci avort pentru ca iti zic din proprie experienta ca vei suferi foarte mult daca faci asa ceva.Eu am fost virgina pana la 20 de ani.am facut-o prima oara, iar cand am facut-o a doua oara am ramas insarcinata.nu am folosit nici o metoda de contraceptie din inconstienta si pentru ca iubitul meu ma asigurat ca nu o sa se intample nimic. dar s-a intamplat, eu iubesc copii foarte mult chiar ziceam ca niciodata nu voi face avort dar cand viata m-a adus in situatia asta, am simtit ca ma prabusesc. Mi-am distrus viata cu o fapta facuta din inconstienta si nepasare.am avortat si fizic ma simt bine dar pe dinauntru am murit, simti o durere foarte mare cand stii ca ti-ai omorat copilu.vina o sa ma urmareasca toata viata, iar lucrul ce ma inspaimanta cel mai tare e ca s-ar putea sa nu mai pot avea copii niciodata...sa dea dumnezeu sa ne ierte pe toate care am facut aceasta mare greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 14 ani dar inca sunt virgina.Ai ramas gravida la 14 ani vaiii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa pastrezi copilul parerea mea pentru ca un avort l varsta asta e periculos.si ai incredere in tine! pastreaza-l asa e cel mai bine! prietenul tau t sprijina? vorbeste cu el si cel mai binear fi sa va asumati amandoi raspunderea.eu stiu ca acum simti ca nu te intelege nimeni si ca nu stii ce ar fi mai bine sa faci...pastreaza-l si nu o sa-ti para rau! pentru ca daca faci avort o sa regreti toata viata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceas situatie acum si nu stiu ce sa facsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci nu stiu cum sa iti spun e un mare pacat sa faci avort :-s macar dai viata acestui copil si dal la casa de copii sau impreuna cu mama ta incearca sa il cresti. cu toate ca iti pierzi toata tineretea :-s trebuia sa te gandesti dinainte. la 14 ani e de neadmis asa cevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acu te gandesti nu dar cand ai facut-o nu te-ai protejat e copilul ta si crezi ca e frumos sal omri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce ai facut ca a trecut mult timp de cand ai postat intrebarea... dar daca ai facut avort o sa fii mereu urmarita de intrebarea "de ce am omorat acel suflet?"o sa visezi noaptea si in cel mai rau caz o sa ai ganduri de sinucidere.iti spun din propria experienta.mereu imi pun fel si fel de intrebari, ma documentez si incerc sa gasesc raspunsul la acele intrebari care mi le pun.eu am facut cezariana la 7 luni si a murit am avut o fetitza.ma doare sufletul cand imi aduc aminte de clipele prin care am trecut.incerc sa invat pe orice sa nu faca lucrurile astea. orice om are dreptul la viata.gandeste-te ca o sa traiesti chinuita toata viata si u si fiinta pe care ai uciso. mi as fi dorit sa fii vazut aceasta intrebare atunci cand ai postat o sa te pot ajuta atat cat pot eu.atunci era bine sa nu fi ezitat sa i zici mamei tale pentru ca te ar fi inteles. poate ti ar fi tinut morala dar ea stie ce inseamna sa porti in tine o viata de prunc asa ca fara grija te ar fi inteles cu siguranta.esti micuta dar dumnezeu ne da atat cat putem duce si ti a dat acel suflet din tine cu un scop nu l narul.ma-s bucura sa aud ca nu ai omorat pruncul.ai grija de tine si as vrea sa aud numai de bine despre tine. da mi un raspuns te rog sa stiu si eu ce ai facut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! am 17 ani si jumatate si sunt insarcinata prietenul meu cu care sunt de doi ani si locuim impreuna la apartamentul parintilor lui este de accord dar parinti lui nu sunt nu stiu ce sa fac nu avem o cada a noastra sau unde sa ne ducem chiria este foarte scumpa si nu prea ne permitem chiar nu stiu ce sa fac v-as multumi enorm de mult daca ati putea sa imi dati un sfat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da pei ce sa zic sunt si eu an aceeasi sitoatie ca tine dar numai ca prietena mea are 16 ani si eu am 19 si "cica" a ramas ansarcinata dar a trecut doar 2 saptamani de atunci de cand am facut treaba si cica ca nu i-a venit se poate sasi dea seama asa repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca prietenu tau e alaturi de tine incearca sa va mutati impreuna si sa pastrezi copilu. Daca parinti tai nu sunt de acord cu prietenu tau nu-i baga in seama si daca iti iubesti prietenu nu ii lasa sa va desparta. Sper sa reusiti sa treceti peste si sa nasti un copil sanatos si sa le fure inima parintilo tai. sper sa reusiti pupici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti face avort, cuprietenul tau dac are 18 ani.Costa mai mult pentru ca varsta este foarte riscanta.Sunt in aceiasi situatie si iti spun din experienta...Eu trebuie sa fac avortul saptamana viitoare.Ai grija ce faci.Este important cate luni ai de graviditate?

| muceacitalinda a răspuns:

Nu nu si nu gandeste putin dacxa ai fi tu acest copil ce ai face daca mama ta ar fi facut avort gandeste-te ca vei naste il vei avea in imbrate pe propiu tau copil te vei juca ii vei da sa manance il vei pupa cand iti va spune cunvantul mama te vei simti implinita in anoulea cer e un copil din sangele tau ai facut o prostie nu-i nmimic repareo nu te gandi si daca vrea iubitul tau casatorestete daca nu vei intalni o persoana cu adevarat adevarata minunata in niciun caz nu face ved ca data 5 feb 2010 daca nu ai facut bravo tie esti o mamica norocasa daca ai nascut spune-mi si mie ce ai nascut daca ai facut avort sper ca pe viitor sa nu mai faci scuze pentru greseli

| Girll12 a răspuns:

Nu face avort!
ca doar din cauza ta se va naste nu are nicio vina!
si cum sa ramai la 14 ani?:O
tu gandesti?
mult noroc

| Daniel757 a răspuns:

Cred că te înșeală prietenul tau

| princesyta a răspuns:

Draga mea, nu face @vort! E cea mai proasta solutie pe care o gasesc adolescentele in ziua de astazi. @vortul e o crima! Acum cand sunt atatea modalitati de protejare, mama ta nu ti-a povestit despre ele? Nu face prostia asta pentru ca vei regreta toata viata.Mai bine il nasti si il dai spre @doptie, e cea mai buna modalitate.Asa vei fi si tu impacata in suflet ca nu ai omorat un copilas si va fi si el fericit langa o familie care o sa il iubeasca si sa'l ocroteasca. Tu chiar nu te-ai gandit ca poti sa ramai insarcinata? X(X(Nu ai citit forumuri cu temele acestea? Ce vina are copilasu ala ca tu ai fost inconstienta? Ce vina are el sa-l omori? De ce trebuie sa plateasca el pentru greselile tale? ASUMA-TI RESPONSABILITATEA! Pana nici animalele nu le omori, tu te gandesti cum ar fi sa-ti omori propriul tau copil? Esti prea mica pentru a face @vort. uita'te la filmuletul urmator si mai gandeste'te -> http://www.youtube.com/watch?v=k3Vpdsi_JN8! uitate pana l sfarsit:-

| butterflyyyyy a răspuns:

Nu am dreptul sa te judec nici eu nici nimeni.am 14 ani ca si tine.ai decis singura ca doresti sa iti incepi viata sexuala la 14 ani ok. du-te inainte. dar nu uita de prezervativ.acum sper ca ai realizat care a fost greseala pe care ai facut-o si ca ti-ai distrus tineretea. un copil este o binecuvantare.stai de vorba cu mama ta ca de la FEMEIE la FEMEIE[asta esti acum]. discutati si vedeti ce veti face dar o sa ai nevoie de sprijinul ei. spune-ne si noua ce vei face... te pup:*

| coadadespin a răspuns:

Pastreaza-l nu-l omori!

| gabi_4505 a răspuns:

Buna ma cheama gabi cum si scrie imi pare tare rau pentru asta dar dupa ce am citi ce au scris ceilalti iti spun:pastreaza copilul poate ca o sa suferi cand o sa nasti dar asta e.si iti mai zic ceva:nu stiu cand fost publicata asta..., adica cand ai scris asta dar pastreza-l.Am eu 14 ani dar am trait o viata mai naspa.
N nu am patit ce ai patit tu dar am o gandire mai de adult.
mai bine il pastrezi.
Sper ca o sa treci peste asta cu bine
apropo daca vrei sa vb cu mine pe mess uite id
matrixarmat
bye bye

| claudia_3049 a răspuns:

Daca prietenul te intelege ai mare noroc. vorbeste cu el si hotarati impreuna ce-o sa faceti nu te lua dupa nimeni... e rau si daca il opresti iti distrugi tineretea dar si daca faci avort o sa te chinui o viata cu gandul ca ti-ai omorat copilu crede-ma stiu ce spun e din experienta.bafta muuuuult in continuare pupici