| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt insarcinata vreau sa fac avort si a aflat si mama si nu ma intelege deloc, singura persoana care ma intelege este prietenul meu cu care am ramas si gravida el are 18 ani. Ce sa fac safatuiti-ma si pe mine am nevoie de ajutor...Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

Nu face buey avort!
straight face
Macar fa l, si dal la casa de copii decat sa il omori
te gand putin?
E un copil, o viata de omstraight face
Tiar fi placut ca si tie sa iti faca candva asa ceva?
Din moment ce aiu facut greseala, asuma ti riscurile

105 răspunsuri:
| clarisa_7386 a răspuns:

Un copil este o minune, dar esti inca prea mititica pentru a avea un copil, parerea mea este sa ceri sfatul unui medic, sa vb din nou cu parintii tai, pana la urma vor intelege, esti doar copilul lor, mult succes si mare grija pe viitor.

| denisa24 a răspuns:

Multumesc celor care mi-au scris sh celor care imi vor scriewinking

| denisa24 a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi!

| denisa24 a răspuns:

Ady nu e asa cum zici uh nu sta cu mine doar sa fac sex cu mine pentru ca chiar tine la mine mi-a dovedit asta de multe ori sh s-a intamplat asta dintr-o prostie am luat sh anticonceptionale dar ktve zile am uitat de ele sh s-a intamplat sa raman gravidat nu ma mai criticati ajutati-ma ca am mare nevoie

| denisa24 a răspuns:

Mai am o intrebare... daca mi-a venit ciclu pot fi insarcinata.pentru ca mi-a intarziat ciclu 2 saptamani sh era convinsa ca sunt gravida ieri mi-a venit insa azi am aflat de la o prietena ca ei i-a venit ciclu sh era insarcinata...chiar e adevarat? sa ma duc totusi sa fac un control? lamuriti-ma va rog! multumesc:*

| liana_8202 a răspuns:

Aoleuu! e complicat...TREBUIA SA VA PROTEJATI! nu stiu ce sfat sa ti dau, intr-un fel avortul ar termina problema(daca pot spune "problema unui copil nevinovat")dar dupa parerea mea, un avort reprezinta o imoraliate la cel mai jos nivel sad

| AndreiSL a răspuns:

Uite ce se intampla cand nu iti ask de parinti acum na e o viata la mijloc si Sniper mi sar pare unlucru anormal sa ucii o fiinta nevinovata numai o persoana fara minte ca tine si fara suflet ar face asta

| Ady_8512 a răspuns:

Vrei sa faci avort dar dc nu v-ati protejatstraight face cand ai fost cu gagikatu sau cine era el ti-a placut in pat acum suporta consecintele!

cu avortu nikin u se une problema cum sa avortezi auzi este o viata nu este o jucarie pe care dupa ce te-ai plictisit o arunci la gunoi mai gandeste-te si u cum sa faci asa ceva si la ani tai exista si riscuri mari daca faci avort ca esti mik:\ sunt cazuri in care multe fete au murit la varsta ta pentru ca au facut avort straight face faci cum crezi parerea mea e sa nu faci niciun avort totusi este copilul tau

| mongol a răspuns:

Pastreaza copilul. O sa fiti cei mai buni prieteni happy

| allle_2188 a răspuns:

Da nu te-ai putut si u abtine un pic, sa nu faci sex!? totusi uita-te putin la anii tai! rolling eyes

| cristina_2765 a răspuns:

Imi pare sincer rau ca treci prin asta. Cel mai indicat e sa faci avort, esti prea mica. Sper ca se intampla cu un motiv totul si iti va deschide bine ochii.Prietenul ala al tau e un inconstient.

| phanthom a răspuns:

Uff. iarta`ma ca zic asta... dar esti chiar.redusa mental(ca a nu zic proasta)daca tot ti-a trebuit pl.macar de te protejai. da` nu.asta e daca te-a mankat si te`ai grabit, fac pariu ca ai facut`o din curiozitate si prostie.aq faptul este consumat.eu zic sa nu aci avort.aq e decizia ta. app si eu am 14 ani, sunt fata dar nu sunt diperata dupa,, banane,, orikm.succes.sper ca nu te`ai sup pe mine:*