| elizuca001 a întrebat:

Am 15 ani si 8 luni...este normal sa am prieten?
parintii nu ma lasa, spun ca st prea micasad
funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| clauditssaa a răspuns:

Parintii tai exagereaza... nu draga mea nu esti mik deloc esti fff mare ai aproape 16 ani eu i-am implinit deja ...eu am avut prieten de la 12 ani si parintii mei nu-au zis nimic si acum sa nu zici ca ei mau lasat de capu meu ba nu din contra ei au sp ca e bine pentru ca vrea sa fiu o fata deschisa nu inchisa inteleg:X te pup si lasa-mi un mesaji sa imi spui mai multe ok?

15 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Da eu cred ca ai putea sa ai un prieten.nu este nimic rau si pana la urma nu trebuie sa stie parintii tai.

| Barbiiie95 a răspuns:

E ceva normal sa iti doresti un prieten, si este normal sa ai un prieten la varsta asta.Ai putea sa ai un prieten si fara sa afle parintii tai pentru ca o relatie nu tine mult la varsta asta, sfatul meu este daca relatie trece de 6 luni sa le spui si parintilor.Multa bafta. Funda?

| ShowTim3 a răspuns:

E normal... asa sunt parintii grijuli oh go on

| KaterinaPetrova a răspuns:

Eu la 15 ani si 8 luni mergeam cu pr meu la mare si dormea la minelaughing)

deci e absolut normal.

dar cine a zis ca parintii trebuie sa stietongue

| Helpmeeveryday a răspuns:

Am 15 ani si 3 luni, da este normal sa ai prieten...Cand o sa te intalnesti cu primul baiat la 20 de ani.
Te cred ei mica pentru ca nu vor sa cresti, te iubesc si nu vor sa pleci atat de repede de langa ei...
Daca ai prieten asta nu inseamna ca trebuie sa faci sex cu el, varsta asta nu e potrivita pentru asa ceva
Asta e parerea meahappy
Bafta!

| Anonim3007 a răspuns:

E ceva normal eu am 13 ani si am prietena nu conteaza varsta cat persoanele se iubesc eu nu mi-as bate joc de prietena mea daca te iubeste si nu isi bate joc de tine si vrea sa obtina ceva ( sex) e ok daca nu e nasol...

| alecssandra a răspuns:

Nu este o varsta anume pentru a avea un iubit, atractie pentru persoanele de sex diferit avem inca de la gradi, insa nu inseamna ca e ok sa ai iubit la 10 ani, sa zicem... oricum nu ar fi ceva serios. Dar la 15 ani e ok sa ai prima ta experienta, parintii tai is doar ingrijorati.Arata-le ca esti matura, fa astfel incat sa-l cunoasca pe tip[asta daca e relatie serioasa] si o sa fie ok...rabdare si timp.

| Pavel5479 a răspuns:

Depinde de mentalitate...sint copii si la 25 de ani, ar trebui sa stii ce astepti tu de la acest prietenwinking

| Alexandra007_1039 a răspuns:

Nu esti prea mica, eu aveam 13 ani si el 15 si am stat impreuna timp de 3 ani.ai mei nu au avut nimic impotriva pentru ca il cunoasteau.

| alina_1454 a răspuns:

Pff daca te-ai lua dupa parinti nu ar trebui sa ai prieten niciodatalaughing pimul meu pr a fost la 14 ani happy. stai linistita e bine asa!

| ILoveMyFriendsSoMuch a răspuns:

Woi ce tate ai =p~

| Bubu_8051 a răspuns:

Nu exista varsta pentru a avea o relatie, nici pentru a iubiiwinking
deci poti sta linistita.
uite de exemplu verisoara mea de la 12 ani a fost cu un baiat, l a iubit enorm, iar acum are 30 si tot cu el este si are 1 copil. deci nu exista varsta pentru asa ceva... cand se intampla. ei bine pur si simplu. se intampla. happy

| lOvEeyOuu a răspuns:

Mi se pare normal la varsta ta:*happy...fii tare...happy

| clauditssaa a răspuns:

Nu esti mik draga mea... daca tu simti ca esti pregatita pentru a avea un prieten atunci fa-ti nu te lua dupa parintii taii chiar daca ei sunt singuri care ne duk grija explica-le cum sta treaba cu baiatul respectiv daca vor prezintail sa fie si ei convinsi ca esti in siguranta alaturi de ei

| denisa2_5221 a răspuns:

Pai spune-i ca ti ffoarte mult la el si ca vrei sa fi cu el si adule aminte de ei doi cand sau cunoscut si daca nici asa nu sunt de acord zile ca te-ai despartit de el si ramai cu el pe ascuns