| dyanaalways a întrebat:

Am 13 ani si am avut un prieten de 16 ani.dar ne-am despartit pentru ca parintii mei nu ma lasa sa fiu cu el.ei spun ca sunt prea mica si ca el este tigan si nu ede mine.dar eu inca il plac.ce sa fac sa ma lase sa fiu cu el? am uitat sa spun ca ne iubim la nebunie(eu cred ca ma iubeste).....ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| MissDyDee a răspuns:

Inca nu ti-a venit timpul sa umblii cu baieti! I-a si invata si fa-ti un viitor si dupa gandeste-te la un posibil prieten/iubit cum vrei tu sa-l numesti! Baieti sunt destui pe lumea asta care asteapta o fata cuminte si cu capul pe umeri. daca nu vrei sa fi asa atunci umbla cu baieti de la 13 ani si pe viitor cand vei fi mai mare si vei dori o relatie stabila si frumoasa cu cineva nu prea o sa reusesti sa o ai din cauza faptelor pe care le-ai facut cand erai mica si nu aveai minte! parintii iti vor binele in niciun caz raul.ia si asculta-i si o sa iti mearga bine in viata. daca nu.e alegerea ta si tu sa traiesti cu asta pe constiintahappy

| dyanaalways explică (pentru MissDyDee):

Da dar ne-am despartit de mult si eu tot la el ma gandesc.tot sunt geloasa tot imi place.si el imi da atentie.nu stiu ce sa fac ca sa il uit.si nu sunt singura care are prieten din clasa mea. aproape toate prietenele mele au si parintii ii lasa.ce sa fac ca sa il uit sau sa imi conving parintii sa ma lase sa fiu cu el? ca rooooogg ajutati-ma sunt disperata mai ale ca a trecut mult timp de cand nu mai sunt cu el si tot il iubesc.si mai am si sentimentu de gelozie ca toate fetele il plac si cand eram cu el nu le dadea atentie dar acum nu stiu ce poate sa faca un baiata sa de frumos singur si un milion de fete dupa el.ce sfaturi imi mai dati?sadsadsadsad

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu nu esti pregatita pentru asa ceva, in viitor daca afla viitorul tau prieten ce ai facut la varsta asta o sa-ti zica ca esti pe interes cu el sau isi face idei nasoale fata de tine. Asa ca pana la 18 ani ai timp sa dai de unu.

| Leutzbv a răspuns:

Cum ar fi daca tu ai avea o fetita de 13 ani si ea ar vrea sa aiba un prieten, pentru ca este la moda? Eu cred ca parintii tai vor sa-ti fie bine nu sa te opreasca pe tine de la asta. Dar la varsta asta esti foarte usor vulnerabila la sentimente si confuzii si foarte usor ajungi sa te culci cu un baiat....Eu spun ca mai bine mai astepti sa cresti. Ai tot timpul din lume sa ai prieten, nu trebuie sa te grabesti pentru ca s-ar putea sa dai gres. Succes!

| dyanaalways explică (pentru Leutzbv):

Dar eu nu vreau sa am prieten poentru ca este la modi ci pentru ca il iubesc enorm.si am uitat sa mentionez ca imi stiu bine varsta si daca as fi cu el nu as avea de gand sa... cu el.nu sunt asa sunt serioasa si decenta.nu o panarama.si nu as mai sta cu el daca as sti ca el vrea doar asa de la mine.si am mai uitat sa va zic ca la inceput eram destul de indepartati doar vorbeam la telefon ne ziceam cuvinte dulci dar cand ne vedeam nu il lasam sa ma sarute.nici eu nu stiu de ce dar voiam sa ma sarut cu el. deci nici nu se pune problema de altceva cu el.si daca imi propunea asta il refuzam cu siguranta, am unele principii greu de incalcat oricat de mult il iubesc si acum.eram confuza dar acum nu.ce sa fac? mai multe sfaturi?

| Leutzbv a răspuns (pentru dyanaalways):

Hei, eu te cred ce zici tu, doar ca si eu am trecut prin situatia asta si stiu cum este. Sunt barbat si stiu ce vor baietii la varsta asta. Mie imi este indiferent ce decizie iei tu, doar ca nu inteleg de ce mai sunt intrebarile astea cu cererea unui sfat, daca atunci cand omul da un sfat, acesta nu se ia in considerare...Succes!

| dyanaalways explică:

Am uitat sa mentionez ca parintii mei urasc tiganii dar el nu arata ca si cum ar fi unul si nu se comporta ca atare.eu il iubesc si cu calitati si defecte dar cred ca ai mei nu ma lasa sa fiu cu el din cauza ca urasc tiganii..si in plus nu este ceva serios va dati seama daca am 13 ani sa fim realisti nu am alte ganduri.dar cum sa ii fac sa inteleaga ca eu simt ca mor de dorul lui.si eu imi spun sa nu mai zic la nimeni ca am stat cu el dar simt nevoi sa sa vorbesc cu cineva.