| rolly14 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu la ce varsta este normal sa incepi sa ai un prieten...sau sa te saruti...eu am 13 ani si multi, foarte multi baieti ma plac...si vor sa stau cu ei... dar eu nu stiu sa sarut, nu am mai avut un prieten niciodata si ce-i mai important parintii nu m-ar lasa... iar multi baieti spun ca de la varsta asta se incepe o relatie...pe cine sa mai cred?

12 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Poti incpe sa ai prieten...ma rog sa te saruti dar ai grija..nimic mai mult! Nu de la varsta astahappy
Succeswinking

by daiiwinking

| Antrax a răspuns:

Eu o sa mai astept un an sau doi (am 15 ani)

| anaid a răspuns:

O relatie o incepi cand esti pregatit...cat despre sarut nimeni nu s`a nascut invatat. Ce daca nu stii sa saruti? Daca baiatul stie toate sunt bune si frumoasewinking o sa te invetehee heetu nu trebuie decat sa deschizi gura si sa scoti limba si restul vine de la sinewinking

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Poti avea un prieten dar nu mai mult decat sa va sarutati...

| iulyana a răspuns:

Faci cum crezi tu ca e mai bine pentru tine. Si parintii... ce treaba au ei... ce stiu ei ce faci tuwinking Si in privinta sarutului... Stai linistita ca nimeni nu s-a nascut invatat. Lasa'te purtata de val. O sa fie ceva frumos :X

Multa bafta! :*

| mioara a răspuns:

Pe la 16 ani ar fi dar cum suntem in secolul vitezi pe la 14ani.

| denisa_4752 a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta anume insa nimeni nu se naste invatat! vei invata sa saruti de la baiatul de care esti u indragostitahappyai timp destul.nu te grabi

| posmagiu1996 a răspuns:

Da acum se incepe cu relatiile dar ai mare grija o sa inveti din experienta

| rina a răspuns:

*si ce-i mai important parintii nu m-ar lasa.* asta ar trebui sa-ti dea de inteles ce anume ai de facut...

| monika_9877 a răspuns:

Eu cred cand vrei intre 14-16 ani cred acum in secolul 21 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea si eu sa stiu cum se saruta? ...Am 12 ani...Si as vrea pentru. ca un baiat a incercat sa ma sarute dar l-am refuzat i-am zis ca ii ajunge doar un pupic. EL ARE 12 ANI...cat am si eu... dar el este baiatul de care imi placesad si nu stiu ce sa facsad...ma ajutati si pe mine[-o

| MarinelTimidul a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar pentru ca iti place de el asta nu inseamna ca trebuie sa va sarutati de la varsta asta straight face