| Pisi07 a întrebat:

E normal ca la 13 ani sa am prieten? Parinti mei spun ca nu e bine pentru ca sunt prea mica. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Da, nu e necesar, dar e normal. E drăguț să ai pe cineva care să te țină în brațe, nu? happy

19 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Esti prea mica.

| DeeaMarry a răspuns:

Da, e normal sa ai un prieten, sa va tineti de mana, sa va plimbati prin parc sau sa va sarutati. Nu e normal sa intreti relatii sexuale la varsta asta! Probabil ca asta este si teama parintilor tai.

Apache
| Apache a răspuns:

La 13 ani este doar o joaca....atata timp cat prietenul tau nu are peste 16 ani ....nu e ceva rau
Dar nu fi naiva...

| Annim a răspuns:

Si la fel ca parinții îți spun că esti prea mică. Eu Va inteleg pe voi fetele umblati dupa baieti va indragostiti de baieti cu 4 ani mai mari de cit voi si apoi plingeti ca ei nu va-u iubit la fel ca voi pe ei. Daca te intilnesti cu unul mai mare ca tine cu vreo 3 - 4 ani el isi va bate joc de tine si nu va lua asta in serios. Depinde de experienta baiatului,,,, daca stie prea multe in intilniri e clar ca nu-i va trebui iubirea ta de 13 anisori

| xlollypop a răspuns:

Da e normal.nu esti prea mica dar ai grija sa te ti si de scoala.adica eu primul prieten l-am avut la 12 si a fost foarte bine pentru ca am fost de aceeasi varsta si ne intelegeam super bine si eram super fericita si relatia a tinut 6 luni. acum depinde de varsta lui k daca e mai mare e posibil sa si bata joc de tine asa ca ai grijastraight face:*

| Sultana_4823 a răspuns:

Nu, nu e normal. ce ti se pare asa de normal in asta? ai 13 ani, esti inca o copila. chiar crezi ca o relatie iti trebuie tie la varsta asta? asta crezi tu ca iti lipseste cel mai mult? daca da, imi pare rau de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este normal. Si ca sa nu zici ca ai parte de un sfat din partea unui adult, iti spun ca am 17 ani.
Cand iti faci un prieten trebuie sa fii suficient de matur incat sa stii ce inseamna experienta intr-o relatie. Ori la 13 ani mie nu mi se pare o varsta matura, cu atat mai putin una in care o relatie ar fi tratata cu seriozitate.
Ia seama ca baietii din ziua de azi si in general cei de pe la varste adolescentine tind sa doreasca altceva si nu doar tineri de mana sau mici saruturi.
Nu stiu de ce va gabiti.
Poate te-ai saturat sa auzi asta, dar crede-ma la varsta ta si este adevarat cand mai auzi asta, generatia mea numai la baieti sau relatii de genul asta nu le era gandul.
Parintii tai iti vor numai binele, fiindca au mai multa experienta de viata decat tine si trebuie sa ii asculti, dar nu in sensul pe care multi il intrepreteaza gresit drept un fel de "pedeapsa", ci sa ii asculti si sa gandesti rational ca sa iti dai seama la ce se refera.
Deci nu, ca o concluzie, imi pare rau, poate te vei supara pe mine, dar iti spun ca faci o mare greseala in momentul asta. Nu e bine sa ai prieten de la o varsta ca asta.
Ai toata viata inainte si o gramada din anii tineretii in care sa te bucuri alaturi de cine vrei, insa cand vei suficient de matura, adica de la 17-18 ani incolo.
Bafta!

| rousz a răspuns:

Buna! pai iti dai seama ca esti fata lor si vor sa te protejeze, da esti micuta, dar ai grija kiss

| Vickzye a răspuns:

Atata timp cat e una inocenta si fara pasi grabiti catre...stiu eu ce, da! App. si eu am 13happyBafta!

| S333byyy a răspuns:

Parinti ne tin intr-o cochilie toata viata..pentru ei suntem mereu prea mici sa facem unele lucruri..Sa stii ca e normal sa ai prieten de la 13 ani. e fain cand esti suparata el sa te linisteasca / cand ziua ta e buna el sa tio faca si mai buna etc.

| Pisi07 explică:

El e cu cateva luni mai mare ca mine

| ThatsJustMee a răspuns (pentru Pisi07):

Atata timp cat nu ti-o trage(scuza-mi expresia) e OK dar greseala ta este ca le-ai spus parintilor...sa nu o mai faci decat dupa 16 anihappy... e mult mai bine sa nu afle dar sa nu-l crezi dulcic si sa fie un vagabondlaughing intelegi ce vreau sa spun ai grija de tine papa

| Skizza14 a răspuns:

Dupa parerea mea, nu este prea normal dar este acceptabil sa-l ai ca un B. F. F. baiat adica sa va intelegeti bine sa-ti stie supararile sa te imbratiseze si chestiibig grin

| gamer95 a răspuns:

Depinde de varsta lui

| Rotariu_Andrei_1998 a răspuns:

Si sa stii ca nici parintii mei nu prea sunt de acord cu dragostea mea dar eu zic ca este normal pentru ca atunci cand placi pe cineva trebuie sa il tii langa tine cu o atentie si nu esti prea mica ca doar nu te dezvirginezi cu el sunt doar saruturi si alinturi. E normal.

| CafelutzzaCuLapte a răspuns:

Eu zic ca nu esti prea mica ..eu am avut o " relatie " cu un baiat prima data la 10 ani...straight face Ma rog, nu pot sa ii spun chiar relatie ca eram mica. dar ..totusi.

| roxetteroxx a răspuns:

Scuza.ma pisi eu am 14 ani si sunt cu un baiat de 10 luni(de 10 luni sunt cu el nu va ganditi la alcea)si el re 19 app 20 si parintii mei sunt de acord

| Pysycutza23 a răspuns:

Pai eu am 13 ani si am pr de 14-15 si parintii mei nu mai zic nimic ca si mie mi-au zis ca ce trebuie sa am pr acum bla bla bla dar dupa s-au obisnuit cu ideewinking

| Pysycutza23 a răspuns:

Pai eu am 13 ani si pr meu are 14-15 si parintii mei s-au obisnuit cu ideea chiar daca la inceput tot ma bateau la cap ca esti prea mica bla bla blahee hee