| anonimi17229 a întrebat:

Buna, am fost operat de fimoza a 2 oara. si iar am happy mi se vede capul foarte putin si nu pot decalota mai deloc happy Am facut din nou fimoza deoarece dupa ceva timp de la operatie imi crapa pielea iar cand eliminam urina ma ustura! am zis sa o las asa cateva zile ca sa nu mai ma doara si uite ca iar am facut! Nu s-ar putea rezolva fara operatie! Am 16 ani!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este imposibil ca si dupa efectuarea celei de a 2-a operatii de indepartare a inelului fibros din capatul extrem al preputiului, fimoza sa se reinstaleze. Inseamna ca ceva nu a fost facut in mod profesional, si din acest motiv ori operatia a fost prost efectuata, sau a fost incomplet indepartat inelul fibros, sau mai poate exista si posibilitatea ca in cazul tau sa fii intr-o situatia mai putin intalnita si anume cea de a fi obligatorie si necesara efectuarea operatiei de circumcidere. Prezinta-te unui medic urolog specialist pentru o consultatie amanuntita. Multa sanatate!

1 răspuns:
| anonimi17229 explică:

Plus ca penisul are o dimensiune mai mica sad