| Ionuț_Cristian_2002 a întrebat:

Am 15 ani si iubita mea tot imi zice sa facem sex dar eu ma tem nu stiu cum sa incep
imi ziceti voi cum sa fac sunt virgin si ea tot ne doare tare

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca situatiile de cele mai multe ori sunt similare urmatorul raspuns s-ar putea sa iti foloseasca si tie si din acest motiv urmatoarele sfaturi/pareri despre modul de abordare a primului sex pot fi valabile si in cazul tau, chiar daca aceste pareri nu se vor potrivi cu recomandarile date de unii sau altii, care pot fi foarte multe si foarte diverse/diferite. Unul dintre sfaturile de luat in seama se refera la faptul ca locul in care urmeaza sa se intretina sexul sa fie absolut sigura pentru a nu exista teama/stresul de a fi surprinsi sau perturbati de catre cineva/ceva si daca se poate sa se renunte Intotdeauna complet la telefonul mobil. Un simplu apel neasteptat, poate compromite intreaga partida de sex. In cazul sexului de dezvirginare este indicat ca intotdeauna sa fie folosit prezervativul fiindca se va reduce foarte mult durerea la 1/3 sau chiar 1/4, sau un alt mijloc de protectie ( ovule sau creme spermicide, pastile anticonceptionale etc.) deoarece baietii in majoritatea lor in cazul primelor contacte sexuale din cauza surescitarii nu reusesc sa-si controleze si coordoneze dar mai ales nici sa retina/impiedice procesul de ejaculare si din acest motiv se va produce de regula o ejaculare instantanee sau foarte rapida. Din acest motiv, de multe ori ejacularea se poate produce; inainte, chiar in momentul atingerii glandului de himen sau dupa cateva zeci de secunde in cazul cel mai fericit in care baiatul reuseste sa execute si cateva miscari de penetrare. Din acest motiv este recomandat sa aveti mai multe prezervative la indemana si sa fiti extrem de atenti ca penisul si mainile sa fie perfect curate in momentul montarii prezervativului pe penis mai ales in cazul in care dezvirginarea are loc in perioada fertila a ciclului menstrual (de preferat sa se evite sexul in aceasta perioada). De obicei in cazul primelor contacte sexuale din cauza excitarii foarte intense chiar si in cazul ejacularii rapide in multe situatii penisul poate/va ramane aproape la fel de erect ca la inceput ceea ce faciliteaza posibilitatea montarii un prezervatv nou (pe penisul spalat sau f bine sters de sperma) si inceperea imediata a unui nou act sexual. De obicei acest de-al 2 lea sex va fi mai lung decat primul putand dura chiar mai mult de 5-6 minute, ceea ce se poate considera ca fiind deja un sex aproape normal. Daca nici a 2-a oara nu se reuseste satisfacerea partenerei (asta dupa dezvirginare), nu trebuie sa apara demoralizarea, deoarece baiatul trebuie sa incerce si a 3-a oara tot prin sex, sau sa-i faca un oral, o degetica fetei pentru a nu o lasa nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie intotdeauna in mod obligatoriu satisfacuta pentru a nu ramane, asa cum se spune "lasata cu ochii-n soare". Asa este normal sa se intample chiar si in cazul in care baiatul nu poate s-o satisfaca prin sex normal chiar de la inceput. Uneori pot trece chiar si mai multi ani pana cand sexul va decurge asa cum ne dorim cu totii pana obtinem experienta necesara. In legatura cu ruperea frenului sa nu-ti faci absolut nicio problema sau grija ca nu s-a rupt, deoarece de obicei in cazul marii majoritati a barbatilor activi sexual integritatea acestuia poate sa se mentina toata viata.Si fata are datoria sa fie alaturi de baiatul incepator pentru a-l sustine moral, a-l imbarbata, incuraja, felicita, chiar si in cazul in care nu a fost satisfacuta sau pe deplin multumita de prestatia uneori stangace sau de-a dreptul dezastruoasa. Cu timpul totul se va normaliza. Succes!

| Acras a răspuns:

E simplu ma tu ce crezi ca maicata avea vreo idee atunci cand te-a conceput pe tine? Te dezbraci ii spui si ei sa faca la fel stingi becul si va f...i ca chiorii si apoi mai inveti tu pe parcurs cum stau lucrurile te mai uiti la pornache

| Qwwww a răspuns:

Iubită și sex de la 15 ani? Atunci la 18 ce mai faci te însori?

| iDavidS a răspuns (pentru Qwwww):

Tzigan laif laughing) glumesc acum

Răspuns utilizator avertizat