| AlinaAlinda a întrebat:

Am 16 ani aproape 17, iubitul meu are 24. Ce parere aveti de diferenta de varsta in primul rand?
Mentionez ca avem o relatie de 8luni, ne cunoastem de mult timp, stim totul despre fiecare si ne iubim.Parintii mei nu sunt de acord cu relatia asta, dar accepta fiind una la distanta.
La vara planuiam sa mergem la mare si daca s-ar intampla sa imi incep viata sexuala probabil i-as dezamagi pe parintii mei.El ma intelege, nu ma provoaca sa fac asta, dar simt nevoia...Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Salut,eu spun ca este foarte bine diferenta asta daca ati avea o relatie in acelasi oras,cam pe la varsta asta ne maturizam noi baieti nu toti depinde de fiecare si de mediu, dar o spun din propie experienta ca ai facut o alegere buna, cat la distanta e in km? alina sexul e ceva bun nu trebuie sa te gandesti ca dezamagesti pe nimeni e corpul tau, acuma daca el sta cu tine doar pentru sex ce sa spun e aiurea mai ales la distanta poate te tine pentru la vara acuma are pe una pentru la iarna, nu inteleg de ce va iubiti la distanta, de ce credulitatea e asa mare

| neutrino a răspuns:

Daca relatia este la distanta si distanta nu se micsoreaza niciodata, atunci poate fi ok.

| Dariusuu a răspuns:

Nu contează vârsta dintre voi atâta cât timp există iubire şi încredere.
Eu zic să nu te grăbeşti Alina aşa repede ca să nu ai surprize pe mai târziu.
Ai putea să-i spui că viaţa sexuală o începi la 18 anişori şi dacă te aşteaptă înseamnă că te iubeşte.

Decizia este doar a ta.

| AlinaAlinda explică (pentru Dariusuu):

Multumesc de sfat.
Asa planuisem si noi, ma bucur ca ma intelege si mai mult el mi-a propus sa facem dupa ce implinesc 18 ani si nu ma obliga sa fac asa ceva pana atunci.

| Alcyon a răspuns:

Distanta cam distruge relatiile. Ochii care nu se vad se uita. In afara de asta, n-ai cum sa cunosti un om, daca nu-l vezi decat o data la nu stiu cate luni. Pe-afara-i vopsit gardul, inauntru e leopardul. Toti incercam sa parem mai buni decat suntem, cand avem de-a face cu persoane straine. Si-apoi, daca faci sex cu el, ce-o sa fie? O s-o faceti doar din trei in trei luni? Daca nu rezolvati problema distantei, nu aveti multe sanse. Sa stii ca baietii sunt interesati, cata vreme nu apare alta la orizont. Daca se iveste o fata prin preajma, o sa te cam lase cu ochii in soare.

| RAY a răspuns (pentru Alcyon):

Mare dreptate ai asa e

| SongokuJR a răspuns:

In cel mai rau caz ar intra la minori cu tine. Dar in rest e ok.laughing

| Antoniuza a răspuns:

1.Nu conteaza varsta
2. Daca parintii tai nu-s de acord o sa inteleaga pana la uram....ai 17 ani nu 5
3. Daca iti incepi viata sexuala...le poti spune alot tai tai ca ai fost pregatita pentru asta si nu conteaza varsta dintre voi 2.
Te pup!happy