| Vanessa16vane a întrebat:

Am 16 ani dar nu am avut nici un prieten serios. Prietena mea a facut sex la 13 ani si mereu zice ca si dc nu satu mai mult de o saptamana cu unu sa ma culc odata ca dc nu nu o sa m o relatie serioasa si ca doar nu vreau sa raman virgina mereu ca o sa fie penibil daca pana la 18 ani nu ma culc cu nimeni.Am un prieten de 2 saptamana da tipu vrea sa vn la mine ca de nu cred ca se desparte de mine sa ma culc cu el? eu as vrea sa astepte un baiat macar o luna dua mine

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Astea is aiureli sincer in primul rand vezi daca baiatul e sincer si spune-i tu vrei doar sex de la mine? ca hai sa fim sinceri cam asta vrea 90% din baietii, atunci i spui facem sex si apoi pa dar nu ca te minte in fata cu relatii imaginare si el de fapt vrea sex revenind la intrebarea ta tu stii ce vrei? daca vrei un partener serios cautati unu cu 5, 6 ani mai mare ca tine nu te lua dupa prietena ta ca doar e viata ta, asa ca alege aventura sau relatie serioasa, daca vrei relatie ai mare grija eu sincer isi spun ca multi vor doar sex

13 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Ai 16 ani si te iei dupa o copila de 13? Cine a spus ca daca ramai virgina pana la 18 ani te faci de ras? Ai nevoie de ceva principii si de mai mult orgoliu.
Consideri ca e nevoie de doar o luna pentru a te darui intru totul? straight face Pacat! Ibtr-o luna abia de va cunoasteti, si cine stie ce ascunde acel baiat, sa nu ramai dezamagita dupa. Oricum e viata ta, faci ce vrei oh go on

| Tania a răspuns:

Oau! Serios?! Tu asculti dupa o pustoaica de 13 ani?!
Daca dupa 2 saptamani te culci cu baiatul asta fi sigura ca maxim 2 luni nu vei mai fi cu el!
Prietena ta este o c***a in devenire, iar tu care esti mai mare ca ea asculti la aberatiile care le spune.
Uite eu mi-am inceput viata sexuala la 19 aproape 20 de ani si cate persoane nu mi-au spus ca oau virgina la 18 ani laughing.Eu sunt mutumita de alegerea mea nelansadu-ma influentata de nimeni.
Oricum stai tu calma ca nu o sa ramai virgina, viata ne-o trage la toti happy

| GoguSteriade a răspuns:

Macar o luna? Ar trebui sa poata astepta si mai mult.

| TheUndertaker a răspuns:

Nu inteleg de ce așa repede. Nu e normal sa te grabesti,intai va cunoasteti si voi,mergeti la un suc, iti cumpara ceva dulce, un suculet. Si cat de disperat este dupa sex daca nu poate sa te astepte o luna, o luna jumatate? Oricum, niciodata nu te lua dupa altii, si ce daca ajungi la 18 ani si nu ti-ai pierdut virginitatea? Foarte frumos,ai avut rabdare,si intr-un final o sa existe un baiat care o sa tina la tine cu adevarat,nu o sa fie pe interes,poate nici baiatul acesta nu e pe interes,dar nu are rabdare,vrea pasarica sa spun asa! Eu te sfatuiesc sa nu te iei dupa prietenele tale, nu ele o sa stea langa tine, tu o sa te conduci singura, si te rog frumos sa faci ce crezi tu, nu ce spun ele, asta pentru binele tau. Dar nu te grabi! Atata te sfatuiesc. Funda?

| AlexandraHDR a răspuns:

Prietena ta a vazut cam multe filme. Daca la varsta de 18 ani o sa fi virgina, o sa fi apreciata si invidiata de cei/cele din jur, nicidecum sa fie ceva penibil. Nu tine cont de sfaturile de genul asta din partea "prietenilor". Culca-te cu un baiat atunci cand consideri ca il iubesti cu adevarat, ca sentimentul e reciproc si ca el merita. Cu baiatul cu care esti acum, in niciun caz sa nu iti incepi viata sexuala, pentru ca el doar asta vrea de la tine! Nu este o regula sa astepte un baiat o luna pentru chestia asta, important e sa observi la el faptul ca nu asteapta asta in special, ca vine de la sine dupa o perioada de timp si el nu insista. Gandeste-te bine inainte sa iei o decizie de genul asta, pentru ca o sa regreti mult timp daca nu e o decizie buna. Chiar daca nu o sa iti petreci restul vietii cu baiatul cu care iti pierzi virginitatea, acea zi nu trebuie sa o regreti.

| DyNo a răspuns:

Nu-ti distruge viata, sa nu faci asa ceva de la varsta asta, pentru ca o sa regreti. Prietena ta este o parasuta, ia intreab-o, mai este cu acel tip cu care a intretinut relatii sexuale la 13 ani? Nu cred. Cum s-a mai spus pe aici. O relatie la 16 ani nu dureaza asa de mult incat sa faceti asa ceva.

| neutrino a răspuns:

Vrei sa te culci cu el pentru a fi in rand cu lumea? Sau (si) pentru a nu se supara el? Cate luni dureaza o relatie la 16 ani? La fel te vei comporta cu fiecare?

| adriang95 a răspuns:

1. No offence: Prietena ta e o curva (smile!)
2. Daca o asculti pe "prietena" ta, esti o proasta (din nou no offence)
3. In final, este o speranta acolo inauntru... Bine faci ca astepti, dar ai grija cui ii dai acest prilej, aceasta (se poate spune) onoare. Pentru ca o data in viata esti floare, pe urma sa nu regreti...

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Nu te lua dupa prietena ta! Daca iti mai zice chestii de genul asta raspundei ca tu ai ceea ce ea nu are, si ca tu poti sa fii orcind ca ea, dar ea ca tine nu va putea fi! Eu zic ca daca nu ai gasit persoana potrivita sa nu o faci, iti va parea foarte rau pe urma.Este un lucru serios si nu trebuie sa-l faci doar pentru ca asa vrea prietena ta!

| best78 a răspuns:

Nu mai asculta sfaturi de acest gen. Poti ramane virgina si la 20 de ani daca asa consideri tu sau daca crezi ca nu ai gasit persoana potrivita.Nu trebuie sa ai pe cineva numai daca te culci cu persoana potrivita.Inseamna ca cea ce ai gasit pana acum nu e destul de bun pentru tine daca asta e un lucru pentru care se termina legaturile tale.La 16 ani puteti avea cu totul altfel de prietenii nu doar bazate pe sex.Si ce faci daca persoana pentru care vrei intr-adevar sa faci acest pas se baga intr-o relatie cu tine doar pentru a face sex si dupa aceea iti va da papucii? Vei trece la urmatorul si apoi la urmatorul iar la 20 de ani vei avea un intreg palmares (si o minte mai buna)de care iti va fi oarecum rusine.Fa pasul doar cand vei considera tu si cu cineva care merita!

| Moler2012 a răspuns:

Iti sugerez sa nu te iei dupa aia de 13 ani

| SexRib a răspuns:

Imi faci si mie legatura cu prietena ta? Am tot 13

| FastHelper a răspuns:

Numai fi asa disperata. Crede-ma, faci greseala vietii tale daca te culci cu baiatul asta. Isi va bate joc de tine... Tu te iei dupa prietena ta? Crede-ma, aia nu iti e prietena. e doar o parasuta. La 13 ani sa faci sex. Doamne unde a ajuns lumea asta...