| BiancaManolache a întrebat:

Am 16 ani jumate si as vrea sa merg la ginecolog la un control dar fara parinti sau daca trebuie o persoana adulta as putea merge cu iubitul meu care e major? Si cam cat m-ar costa un control avand in vedere ca vreau sa incep sa iau anticonceptionale si vreau doar sa ma consulte medicul si sa-mi spuna ce anticonceptionale sa iau?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 15 ani impliniti, mergi la medicul de familie, mai inainte sa-ti dea trimitere, consultatia este gratis, probabil o sa platesti anticonceptionalele.

| Hace a răspuns:

Pentru ca un medic sa iti prescrie anticonceptionale potrivite organismului tau, trebuie sa faci analize de sange.