| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani și câteva luni, iar penisul meu nu poate fi decalotat. În stare de erectie nu merge, iar când e fleasca tot nu merge însă nu am încercat asa de mult/tare. Ce e de făcut dar fără medic deoarece nu vreau sa afle părinții mei. Am și o alta întrebare, exista cineva care a tras și a reușit? Dacă iese și "nu mai întra la loc"?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu se numeste FIMOZA si se rezolva la un medic UROLOG.
Chestia cu trasul de cuc si reusitul sa-l decalotezi se poate intampla numai la cei care au grade usoare de fimoza (cand penisul se poate decalota complet in stare flasca), nu avansate cum este al tau, se poate numai printr-o mica incizie chirurgicala, facuta de orice medic chirurg sau urolog, cu anstezie locala in 10 minute, dupa care poti pleca acasa, pe picioarele tale.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu prea inteleg care e problema daca afla parintii tai.Nu ei te-au facut? Sau ai impresia ca ai ceva ce n-au mai vazut ever? E normal ca parintii sa afle primii si apoi sa mergi la medic, dar tu faci cum doresti.In cazul in care ai fimoza exista exercitii de intindere sau alte solutii.Dar nu ai de unde sti, fiindca tu nu vrei sa mergi la medic.

| Useranonim18 a răspuns:

Salut. Poți incerca cu niste unguente de la farmacie. Te vor ajuta. Baftă

| vadaval a răspuns:

Iti pot da multe sfaturi; am trait cu asa situatie; dar sfaturile ti le dau in privat; nu stiu cum sa fac asta.