| deeyutzadeea a întrebat:

Am 16 ani jumate si iubitul meu vrea sa o fac cu el,eu sunt inca virgina! voi ce parere aveti., e prea devreme sa imi incep viata sexuala? dau funda!happy

14 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Daca ti la sanatatea ta, nici sa nu iti pui o astfel de problema pana la cel putin 17 ani si jumatate.
Stai linistita, o sa ai timp tot restul vietii pentru grijile de dupa.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Daca te consideri pregatita psihic (presupun ca fizic esti), da pasul. Ai grija sa nu fie un baiat care sa te presioneze si sa aveti destul timp impreuna, fiindca este posibil ca dupa asta sa te lase balta (anumiti baieti o fac, cunosc cazuri, si cred ca nu e deloc placut). Chiar daca ai fi predispusa la infectiile si etc. care presupune inceperea vietii sexuale in orice femeie, daca intr-adevar il iubesti si simti ca este persoana potrivita, da pasul. Si intotdeauna cu protectie.

| sleeppy a răspuns:

Salut..asta e ceva personal pastrare virginitatii e ceva normal
daca te iubeste o sa fie cu tine si o sa rabde pin vei fi gata
mai bine mai asteapta citiva ani
poate el nu e persona potrivita ..gindestete bine ca e un pas mre de a face asa ceva
succes kiss

| Yuliadlke a răspuns:

Da laughing poti la 16 ani ce are? happy mai ales daca il iubesti. dar inainte trebuie sa f sigura ca si el te iubeste laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Ce fac uni pentru o funda...iti dau chiar raspunsul pe care vrei sa=l auzi... Draga mea la 16 ani jumate esti cam micuta.Mai astepta cel putin un an. Orice ginecolog iti va spune sta.Pe care oricim va trebui sa-l vizitezi.Si bineinteles insotita de mama ta.

| h3r a răspuns:

16 ani jumate...
Dacă tu îți pui această întrebare înseamnă că arzi de nerăbdare s-o faci, nu mai contează părerea noastră, oricum n-o vei lua în serios, deoarece o să-ți spunem că nu ești pregătită pentru acest pas.

| FadetoBlack a răspuns:

Ce contează părerea noastră dacă tu oricum o vei face? Nu vă înţeleg pe unii... Eu oricum îţi recomand să nu o faci, e devreme...

| Cristiann25 a răspuns:

Hm nu e devreme daca ai 16 ani jumate! Ai grija sa fii sigura de sentimentele lui pentru tine sa nu urmareasca doar chestia asta si apoi sa iti spuna PA! Daca il iubesti si te iubeste puteti face ce doriti cu relatia voastra atata timp cat amandoi sunteti de acord! Mult succes! Funda?

| TheJoint a răspuns:

Cati ani are el, daca nu te deranjeaza?

| deeyutzadeea explică (pentru TheJoint):

22 de ani!

Răspuns utilizator avertizat
| TheJoint a răspuns (pentru deeyutzadeea):

E ceva diferenta intre voi, si prin faptul ca ai intrebat aici daca ar fi sau nu bine sau ca e prea devreme, inseamna ca si tu te indoiesti si nu esti pregatita.Pentru a-ti incepe viata sexuala trebuie sa fii sigura, si sa nu fie doar dorinta prietenului tau.Parerea mea e ca nu e timpul, cum au spus si altii, sper sa nu fie un profitor.

| Dienushu a răspuns:

Hmm nu e devremee, daca tii la el si il iubesti mult faci orice pentru el. happy Te pup :*

| anonimus0011 a răspuns:

Nu cred ca e devreme, daca il iubesti si te iubeste, nu e o problema. Insa sa nu fie un nesimntit ca altii, dupa ce obtine ceea ce a dorit sa se desparta de tine! Am cunoscut asemenea persoane!
Ai grija si asigura-te mai intai ca baiatul te iubeste!:*