| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa fac sex cu prietenul meu cu care sunt impreuna de 8 luni. Ce credeti? E prea devreme?

Răspuns Câştigător
| MaxiMe a răspuns:

Nu atât vârsta este importantă ci faptul că tu trebuie să fi informată și pregătită sufletește!

Cel mai important lucru este să ai mare grijă să nu rămâi însărcinată! Te vezi cu un copil în brațe? Te vezi pe masa de chiuretaj? http://www.avort.ro/avort-chiuretaj.php

Preferi să cheltuilești 20 de RON pe lună și sムsti că ești protejată? Anticoncepționalele te păzesc de o sarcină nedorită, dar nu și de boli cu transmitere sexuală. Prezervativul este sigur până în momentul când se rupe - am mai citit niște povestiri pe aici. Recomandarea mea este să le folosești pe amandouă!

6 răspunsuri:
| love96 a răspuns:

Daca tu simti ca vrei asta cu adevarat nu cred ca e prea devreme. sunt multe fete care au facut asta de la varste mult mai fragde,,, dar trebuie ca tu sa te gandesti daca baiatul merita si daca nu vei regreta mai tarziu,, :*

| scuipanela a răspuns:

Ai 16 ani. Daca faci sex de a varsta asta o sa ti se lase tatele, fundu si iti deformezi corpu.

| andreea89_9301 a răspuns:

Poti sa o faci e treaba ta dar mai bine nu... daca asta simti fa-o dar gandeste-te mai intai ca sa nu regreti mai tarziu :*:*

| jmecherel123 a răspuns:

Esti prea mica...

| jmecherel123 a răspuns:

Daca crezi ca esti pregatita poti sa faci acest lucrubig grin