| Carolina19991999 a întrebat:

Am 17 ani si mam masturbat odata bagind degetul in vagin. Prima data ma durut si a curs un fel de lichid ciudat, dar dupa nu. Credeți ca mai sunt virgina?

FUNDA

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin masturbare in cel mai nefericit caz ti-ai putea leza/deteriora din greseala/neatentie integritatea himenului, ceea ce ar putea sa provoace o DEFLORARE partiala, intro oarecare masura a "pasaricii" tale. Iti vei pierde VIRGINITATEA doar in momentul in care vei intretine primul contact sexual, adica prin sexul de dezvirginare, ceea ce se va intampla in momentul in care in vaginul tau va fi introdus un penis adevarat/real al unui baiat/barbat. Poti sa te masturbezi sau sa fii masturbata fara retinere, deoarece esti si vei ramane virgina in continuare. Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, mai esti virgina. Dezvirginarea se face in urma unui act sexual normal(nu anal sau oral).

| Florentina9210 a răspuns:

Nu are cum. Doar prin contact sexual te poti dezvirgina.

| FeelFor a răspuns:

Probabil ca da, dezvirginarea are loc cu "obiecte" mai mari de 6cm de obicei, iar cand se intampla, sangerezi si doare.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru FeelFor):

Cu cat mai mari. Poti argumenta prin cm sau prin procente (% ). rolling on the floor Raspunsul tau este eronat deoarece faci confuzii intre dezvirginare si deflorare. De asemenea se pare ca habar nu ai fiindca nu doare mereu, si mai ales ca nu se produce in toate cazurile o hemoragie in mod obligatoriu si asta cu atat mai putin probabil deoarece este vorba de masturbare. Raspunsurile gresite fac doar rau in loc sa ajute.