| CosminaTudosse a întrebat:

Am 17 ani..si pana la varsta asta am avut doar 2 relatii foarte scurte (in mare parte din cauza timditatii) si privind la alte fete care si-au inceput viata sexuala de pe la 14 ani ..ma simt aiurea..si m-am decis sa-mi incep viata sexuala cu un baiat de care ma simt atrasa fizic..si care este foarte experimentat in legatura cu domeniul asta (el are tot 17 ani insa e mult mai matur in gandire).asa si as vrea sa-mi incep viata sexuala cu el, chiar daca sunt constienta ca nu voi avea o relatie cu el de lunga durata(e un afemeiat).dar acum ma gandesc la regretele de a 2-a zi..sa nu-mi para rau..insa chiar vreau sa scap de aceasta eticheta de ~virgina~.ce sa fac? mai ales ca eu am si sentimente pentru baiatul asta, el nu.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Ok. Deci...cea mai mare prostie este sa crezi ca poti atrage un baiat cu sex oferit asa... oricand si doar pentru ca el ti-o cere.
Niciodata un barbat/baiat nu va incerca sa te cunoasca DUPA actul sexual. Eventual o sa mai apeleze la tine de cateva ori pentru sex, cand n-o mai avea pe altcineva la indemana dar ATAT.
O sa se faca sigur ca nu te cunoaste, or sa afle toti prietenii lui (cel mai probabil) iar fata de tine se va comporta ca un tampit ca sa dea el bine, te va cauta in privat, te va ameti cu 2-3 vorbe, va face iar sex cu tine dupa care va relua comportamentul de badaran. Cam asta ii e tipologia baiatului in cauza. Daca tu crezi ca e ok pentru tine, fa-o. Dar NU iti face iluzii ca va fi ceva mai mult intre voi decat cateva nopti.
Avand in vedere ca stie ca esti virgina si totusi incearca, inseamna ca el este un om pentru care virginitatea nu face doi bani.E normal sa fie asa. Dar este de asemenea destul de dur pentru fata cand e asa.
Gandeste-te bine, cantareste pe toate partile si asteapta-te la ce e mai rau. Daca se nimereste sa fie totusi bine, cu atat mai bine. Dar daca nu, macar sa nu poti fi acuzata ca te-a luat prin surprindere.

31 răspunsuri:
| selfieimage a răspuns:

rolling on the floor Hai ca am auzit-o si pe asta? Ce tot vorbesti copila? Virginitatea nu reprezinta un lucru de care sa iti fie rusine, ci de care sa fii mandra, ba nu scuza-ma, foarte mandra. Mandreste-te ca esti unica, ca esti diferita, originala, ca ai reusit sa-ti petreci copilaria asa cum trebuie. Ce naiba te-a apucat sa consideri asta un defect? Alea pe care le stii tu ca si-au inceput viata sexuala la 14 ani, nici macar nu stiu ce inseamna dragoste, nici efectele pe care le implica inceperea vietii sexuale si nici imaginea lor de peste ani: niste femei cu moravuri usoare, fara personalitate si probabil si infertile. Sunteti naive rau, voi generatia asta. Lasa-ti naibii sexul si baietii si apucati-va de scoala. Sora mea a fost virgina pana la 22 de ani, ai auzit? 22 de ani, si nu regrta o clipa acest lucru. A avut iubiti la viata ei, dar mai mult de 3 luni nu a stat cu nimeni, ca doar stim cum sunt unii baieti. Si-a vazut de scoala, de cariera, acum este politista si are o familie perfect. Dupa cum observi nu a ramas nemaritata sau....altele. laughing Vezi-ti de scoala si lasa prostiile, ca peste ani, o sa regreti asta. Ai timp toata viata pentru asta, de ce vrei sa ti-o strici? happy