| MaiaGeorgy a întrebat:

Am 17 ani si sunt in a 10..eu sunt mai timida de felul meu, si culmea, imi place foarte mult de un coleg de clasa la fel de timid..si noi nu prea vb decat foarte putin...dar amandoi ne dam tot felul de semne cum ca ne-am place ..ba chiar un prieten de-al lui l-a impins de vreo cateva ori de la spate ca sa vorbeasca cu mine.dar el nimic.pur si simplu muteste in preajma mea dandu-mi senzatia ca il mananc(face asa doar cu mine, cu alte fete nu)...iar eu zambesc ca idioata numa cand il vad..si ma controlez cu greu..si acum mai sunt cateva luni si se termina sc si dintr-a 11 o sa ma transfer la alt liceu ..si baiatul fiind de la tara, eu de la oras nu-l voi mai vedea..si nu vreau sa raman cu regretul ca nu am apucat sa-i spun ce simt..si nu am aflat exact ce e cu toate fazele lui..ca nu stiu, parca am fi 2 idioti care se plac dar nu si-o spun din cauza timiditatii..si acum nu stiu cum sa procedez sa-i spun ce simt..ma puteti ajuta cu vreun sfat? dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| NoName23 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el pe facebook. Gasesti tu un subiect: despre scoala etc.
Spune-i ca te muti la anul din liceu si ca ti-ar parea rau daca nu va veti mai vedea...
De acolo te descurci singura si el o sa fie mai predispus la o discutie si la scoala happy

| MaiaGeorgy explică (pentru NoName23):

Dar eu n-am fb ...si sa zicem ca mi-as face, dar tot degeaba..pt ca el intra din an in pasti pe el ..asa ca nu prea sunt sanse...

13 răspunsuri:
| fffandreeea a răspuns:

Draga vorbeste cu el, dar daca nu poti intreaba un prieten dea lui daca te place si ps cand il vezi incearca sa il saluti

| CheLoo23 a răspuns:

Practic noi iti vom da un sfat degeaba....nu te mai ascunde de 1 singura dupa degete esti fatawinking arata-i tu prima ca iti place de el saracu baiat e de la tara nu stie cum sa procedeze.Deci?

| MaiaGeorgy explică (pentru CheLoo23):

Ai dreptate.dar naa, ca fata.e mai dificil sa fac primul paslaughing dar tot imi fac eu curajlaughing

| CheLoo23 a răspuns (pentru MaiaGeorgy):

Eu doar incercam sa iti deschid unpic ochi...

| Anda31 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti cu unul dintre prietenii lui si poate reusesti sa afli daca el te place sau nu.In caz ca te place fa-ti curaj si vorbeste o data cu el sau roaga-l pe prietenul lui sa ii spuna ca a aflat din nu stiu ce sursa ca il placi mult si ca n-ai avut ocazia sa ii spui asta.Si eu am placut pe cineva si am asteptat mult de tot, l-am vazut cu multe alte fete si am tacut, l-am tot asteptat si mi-am pierdut timpul, iar acum fac la fel cu alt baiat si desi el imi da semne ca ma place si insista sa vorbeasca cu mine nu mi-o spune direct:fraiero te plac si mai am si 19 ani... sper ca tu sa ai noroc :*!

| Clara283 a răspuns:

Hei, poti sa-i bagi un bilet in ghiozdan, in bilet sa scrie,, Te plac mult de tot, tu ma placi?,, si dupa scoala ii zici ca iai lasat ceva in ghiozdan... si isi da el seama ca e de la tinewinking Funda?

| MaiaGeorgy explică (pentru Clara283):

Da na..sunt a 10 totusi..nu prea mai merge cu biletele.dar mersi oricum pentru sfat happy

| Lupu_Vasile_1999 a răspuns:

Eu zic să găseşti ceva amuzant pe facebook unde să îl etichetezi... Eu am încercat şi mi-a mers... Vă intră pe chat cu tine... Vă râde, te vă face să râzi( probabil) şi aşa vă puneţi pe felie... laughing

| MaiaGeorgy explică (pentru Lupu_Vasile_1999):

Eu n-am fb.dar cred ca o sa-mi fac ..ca na, poate asa scapa de mutenie laughing

| Ion_Basturea_1966 a răspuns:

Te ajut eu daca esti din Braila, daca vrei asa de mult

| Jessica2512 a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva, dar incearca sa iti faci tu curaj, daca el nu reactioneaza cu nimic. Sau inceraca sa vorbesti cu prietenul lui si sa afle el daca te place sau nu!
Bafta!

| MaiaGeorgy explică (pentru Jessica2512):

Dar sunt de nedespartitlaughing si nustiu..sa zicem ca il prind singurel.ce ii spun? cum ii dau de inteles ca-mi place de prietenu lui?