| jon_3492 a întrebat:

Am 18 ani, ejaculez foarte repede cind ma masturbez (15-20 secunde)penetrare inceata. Numai incep a ma masturba si deam simt ca se apropie orgazmul.Sunt vergin, ma tem sa am relatii ca ma gindesc ca am sa ejaculez foarte repede, daca la masturbare e asa, ce sa mai zic de sex. Mai demult cu mult pe la vreo 13 ani cind de abia am inceput, frecam cite jumate de ora, apoi peste un timp am inceput a prinde foarte repede orgazmul. Cum poate fi tratat?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa te lasi de activitate si sa iti faci o manuela doar inainte de sex cu cateva ore asa durezi mai mult.

| MMihai a răspuns:

Este prea mult de scris! Se poate trata cu ajutorul unei femei care... dar nu pot scrie mai multe, dat fiind cititorii acestei rubrici. Se revine la normal în 6 luni, un an. Nu este așa simplu.

| Deĺααα a răspuns:

Pfu.straight face mda. cand vrei sa ai un contact sexual cu o fatabatting eyelashes nu eu` baga directlaughing pentru ca nu se excita. day dreaming Sarut`o. d p gat in jos. multe mangaieri.atingeri straight face pan se excita dupa aia poti sa o introducistraight face dar incet. si intr`adevar nu trebuie chiar asa. se mai intampla si la altii.ca de la multa masturbare isi da drumu mai rp.straight face nu ai cu ce trata. nu t mai masturba.straight face poate iti mai trecethinking :* Bft!

| rila a răspuns:

E de rau! incearca sa vb cu cineva sa te masturbeze si sa cronometrezi cat timp iti ia pana ejaculezi. daca nu ai pe cine, aseaza-ti mana sub cur, adica te asezi pe ea pana iti amorteste si nu mai simti. asta e thnica de laba zisa si "strainul", pentru ca partea aia de creier de care iti zicea colegul de mai sus nu mai sesizeaza ca e mana ta ca nu o mai simti. daca tot repede ejaculezi, du-te la doctor ca nu e o rusine, s-ar putea sa ai onanism cronic si o sa trebuiasca sa te internezi. multa bafta!

| ioska a răspuns:

E de la laba,nu tio mai freca deoarece ai in creier o zona care e capabila sa invete cum sa se excite si daca tu tio freci zi de zi cu mana, mintea ta e obisnuita cu mana nu cu vaginu, cand mergi la o fata o sa dai afara inainte sa faci ceva.lasate de frecat cu mana si freaca femei
spor

| Andrei32133 a răspuns:

pai frate si eu de la 10 ani ma masturbez si ac am 15 si nu s-a intimplat asa cea deloc cam de cate ori te masturbezi pe saptamana? ca daca te masturbezi intruna de 10 ori pe zi ca prostu ai facut asta ca cred ca de lka asta e

| SanduINFINITE a răspuns:

La 13 ani se invata dar nu se... da

| Paganel2022 a răspuns (pentru SanduINFINITE):

Eu de la 8 mi o dau...

| jon_3492 explică:

Asta sa inceput a intimpla pe la vreo 15 ani

| jon_3492 explică:

Cum adica sa ma internez?