| acadeaAmara a întrebat:

Am 18 anii si inca nu mi-am inceput viata sexuala. Au fost mai multe motive care m-au determinat sa aleg asa! happy
Ideea e ca am decis sa o fac pentru prima data cu prietenul meu. Fetelor, cateva sfaturi...va rogbig grin
când v-aţi început viaţa sexuală / a fost bine sau nu? si la cati ani ati inceput-o? si unde, daca puteti spune si asta? happy mersi anticipat!

9 răspunsuri:
| ionyionelutza a răspuns:

Nu este asa de rau, vor fi dureri minime, dar aici depinde si de el, trebuie sa fie tandru sa se "poarte" frumos si ttul va fi bine, nu toate fetele sangereaza de la primul contact, eu de exemplu am avut sangerari la al-2lea contact, oricum va fi bine iti garantez..Prima oara s-a intamplat acasa la mine(stau singura), nu pot sa spun ca a fost romantic, a fost ceva neprevazut, nici nu ne gandeam ca o sa ajungem in acel punct si aveam 16 ani.P.S si a trecut jumatate de an de cand s-a intamplat

| Madyupsik a răspuns:

Am inceputo la 18, cu prietenul meu, a fost a el acasa, totul romantic, dragut. De la inceput va fi nu prea bine, vei avea dureri minime si putina singerare. Dar pe urma va fi minunat. Cel mai important e ca e sa fie tandru si sa fie intelegator. Bafta

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Si prezervativ, lasa tandru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va iubiti si sa va respectati, asta conteaza, trebuie sa va informati foarte bine inainte de a face acest pas, uite aici ceva care iit va fi de folos
http://feminin.netul.ro/relatii-si-sex/totul-despre-prima-data/

| richarddawkins a răspuns:

Isi raspunde partea feminia a mea, pe un pat plin de petale de trandafiri rosi, un vin rosu o cina romantica, 1, 2, 3 berii la naiba ca nici numai stiu ce era femeie sau lezbiana

| anonim_4396 a răspuns (pentru richarddawkins):

ai si parte feminina-n tine, oaubatting eyelashes interesant, cand este acasa? vreau sa o vizitezbatting eyelashes

| Lia09 a răspuns:

Singurul sfat : PROTEJEAZA-TE! Restul vine de la sine daca iti doresti asta cu adevarat.

| imitatiedeom a răspuns:

Orice fata care nu mai este cu tipul respectiv iti va spune ca a fost naspa, aiurea c-am nasol, restul care inca mai sunt cu tipul o sa iti spuna ca le-a durat un pic dar pe urma a fost super... Asa ca acesta este un subiect tabuu

| steauabucuresti003 a răspuns:

Mergeti in padure, punete capra si lasa-l sa ti-o bage in toate gaurile...sa nu uiti sa o iei la bot.