| ÅñdRa a întrebat:

Am si eu o prb si am nevoie de sfatul vostru si sper sa nu va bateti joc.Acum cateva luni cand eram doar amica cu prietenul meu si m-a intrebare daca mi-am inceput viata sexuala i-am zis ca nu, pentru ca inca nu se intamplase asta.Insa acum sunt cu el si intre timp mi-am inceput viata sexuala, si chiar nu stiu cum sa procedezstraight faceCe sfaturi imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Cred că ar fi bine să nu îi spui că ți-ai început viața sexuală. S-ar putea să se intimideze și în plus nu prea e treaba lui ce ai făcut înainte de a fi cu el. Niciodată nu trebuie să discuți cu actualul partener despre ce s-a întâmplat în pat cu alți băieți deoare este posibil să devină gelos. Când veți ajunge la a face dragoste poți să-l faci să creadă că a fost prima dată pentru tine, nu e o problemă dacă nu sângerezi, nu toate femeile sângerează pentru că nu toate au himen.
Pe de altă parte, dacă tu consideri că el e deschis la minte și ar înțelege atunci îi poți spune.

2 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Ce strica daca esti sincera? el este curios de corpul tau, ca si normal intr-o relatie, si mai intreaba si chesti care ti-se par absurd, spune-i ca nu ti-ai inceput-o pana sa o faci cu el. va aprecia ca e norocosul, si uita de restul, apoi conteaza?

| AlexicăHD a răspuns:

Spune-i adevarul daca te iubeste va intelege adica asa ar face cinea care chiar te iubeste.Pe scurt explica-i situati!