| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si am si eu o problema mai delicata sa zic asa... Am fost la un chef in urma cu vreo 3-4 saptamani unde am vazut o fata. Nu o cunosteam, insa nu am reusit "sa ma bag in seama" pentru ca ma simteam foarte bine acolo si m-as fi temut de un dispret/refuz. Ei bine acum nu imi mai pot lua gandul de la ea, pur si simplu mi-a ramas in minte privirea ei. As vrea totusi sa incerc sa vorbesc cu ea, insa nu stiu mi s-ar parea ciudat sa ii scriu pe Facebook sau pe ceva de genu pentru ca nu stiu. mi s-ar parea ciudat. Ma puteti ajuta cu ceva sugestii/ idei? Chiar nu stiu ce sa fac... imi e gandul la ea non-stop, adorm cu ea, ma trezesc cu ea, ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune mana si scrie-i. Daca ti-a fost frica de refuz fata in fata, pe Facebook este mai simplu sa te exprimi. Incepe sa vorbesti cu ea lucruri normale. nu ii spune de la inceput ca o placi si vezi cum iti raspunde, cum va intelegeti si daca iti raspunde repede si pare interesata, invit o in oraswinking
bafta si lasa rusinea ca nu faci nimic, cu ea, in viata happy

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Iată ce trebuie să faci:
În primul rând, îi dai cerere de prietenie, o lași să fiarbă 24 de ore, nu-i scrii nici un mesaj, poți să începi cu vreun ador la vreo poză, două, să-i arate că te-ai uitat pe profilul ei, apoi dacă nu-ți dă ea mesaj, dă-i tu, bună sunt tipul x de la petrecerea y. Dacă vezi că se leagă o conversație fluentă, și fără seen, cere-i numărul, spune-i că nu te-a mai scos nimeni demult în oraș, și vezi tu ce mai faci după aia, asta evident după puțin timp.
Important e ce scrii, ce impresie lași, iar prima impresie pe care nu trebuie să i-o lași este că nu-ți mai poți lua gândul de la ea.
Baftă! big grin

| tpu12121222 a răspuns:

Fii sincer si direct cu ea, intr-un mod elegant.
Accepta un refuz si daca iti da de inteles ca nu te vrea, mergi mai departe.
Abordeaza-o pe Facebook, daca nu ai ocazia sa o revezi.
Dupa cum ti s-a sugerat mai devreme, incearca sa gasesti subiecte/interese comune cu ea, poate faceti schimb de numere, poate va auzi la telefon si pas cu pas, iesiti in oras.

Esential este sa accepti un refuz, sa te comporti demn si matur, indiferent de situatie. A, da si nu arata ca esti nerabdator/disperat, unele fete se pot speria happy.

Sa ne spui si noua ce ai facut! Bafta!