| laurrr34 a întrebat:

Salut TPU,
Am 19 ani si am si eu o problema mai delicata sa zic asa... Am fost la un chef in urma cu vreo 3-4 saptamani unde am vazut o fata. Nu o cunosteam, insa nu am reusit "sa ma bag in seama" pentru ca ma simteam foarte bine acolo si m-as fi temut de un dispret/refuz. Ei bine acum nu imi mai pot lua gandul de la ea, pur si simplu mi-a ramas in minte privirea ei. As vrea totusi sa incerc sa vorbesc cu ea, insa nu stiu mi s-ar parea ciudat sa ii scriu pe Facebook sau pe ceva de genu pentru ca nu stiu... mi s-ar parea ciudat. Ma puteti ajuta cu ceva sugestii/ idei? As ramane recunoscator.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ba daca tot iti place atat de ea ar fi un pas ok sa-i scrii pe Facebook, mai ales daca ati facut contact vizual.

| Valentina400 a răspuns:

Buna! Nu ai de ce sa te simti ciudat, pentru ca este normal sa iti placa de cineva, si nu este important daca ii scrii pe Facebook sau altundeva ..Gandeste-te ca poate si ea te-a vazut si i-a fost rusine sa te bage in seama...Eu zic sa faci tu primul pas, stii cum suntem noi, fetele.Nu iti fie teama de un refuz...Mai bine sa incerci decat sa regreti dupa ca nu ai facut-o

| laurrr34 explică (pentru Valentina400):

Da, dar nu stiu... poate primesc un refuz doar pentru ca nu ma cunoaste, nu stiu ce i-as putea scrie parca as fi in pana d e idei.

| Valentina400 a răspuns (pentru laurrr34):

Pai trebuie sa faci ceva pentru a te cunoaste, altfel nu ai de unde sa stii daca te va refuza sau nu